Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki potrzebna opinia i pomoc.
Pytanie o zegarek Garmin (zapewne pytanie - odcinek 157). Jestem w posiadaniu Germin 245 Music. Jestem zadowolony bardzo. Czy warto jednak przeskoczyc na 745?? Ten 745 do 245 różni sie tym ze ma Garmin Pay (na plus ale nie zalezy mi specjalnie na tym). Dodatkowo 745 ma barometr i wysokościomierz i to nad tym sie głównie zastanawiam bo w tym roku chce wiecej biegac po górach. Ktoś posiada ten model?? Albo nawet lepiej, przesiadl sie z 245?? Dziękuję i pozdrawiam.

#garmin #bieganie #biegajzwykopem #biegigorskie
  • 22
  • Odpowiedz
  • 5
@noe44 Garmin pay jest upierdliwe przy używaniu na bieżąco. Praktycznie przez każdą transakcją musisz odblokować płatność pinem.

Barometr poda Ci dokładne przewyższenie. Chyba nie ma żadnych planów treningowych w garminie z użyciem barometru.

Jeżeli szukasz argumentu żeby sobie kupić wyższy model to... Jak masz kasę i chęć to sobie kup. Jeżeli nie jesteś przekonany to nie kupuj ( ͡º ͜ʖ͡º), nie będziesz przez to lepiej biegał.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@noe44: jak kolega wyżej napisze. Masz chęć - kupuj wyższy model. Uda zwykłego Instincta zmieniłem na Solara tylko dla ładowania słonecznego i nowego chipu GPS. Z wyglądu praktycznie to ten sam model.
Kupisz 745, za chwilę będziesz myślał nad 945 ;)
  • Odpowiedz
@noe44: mam 645, mam to co napisałeś. Barometr jest chyba przereklamowany, i tak Ci w 245 zliczy przewyższenia z gps więc one będą względnie ok. Barometr ma problem przy większych zmianach ciśnienia (przykładowo burza). A czy zrobiłeś 1500m przewyższenia czy 1400m ma znaczenie? Dla mnie nie ma w ogóle.
Google Pay - rewelacja, to był główny powód dla którego wybrałem 645 a nie 245 ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
Garmin pay jest upierdliwe przy używaniu na bieżąco. Praktycznie przez każdą transakcją musisz odblokować płatność pinem.


@AdamES: Odblokowuje się raz na dobę PINem... Może masz jakiś stary soft czy co? Na bieżąco z tej opcji korzystam. I czasem wygodniej niż szukać telefonu.

Poza tym zaleta jest, że można bez telefonu wybiec dalej i w razie co dokupić coś do picia po drodze.
  • Odpowiedz
  • 0
@mirekwirek soft aktualizuje na bieżąco. To było dawno temu więc może coś się zmieniło. Po prostu uznałem że ta funkcja jest nieprzydatna i używam jej sporadycznie. Więc nie wiem jak to jest teraz.
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: dziękuję za rzeczową odpowiedź. Nie będę kupował nowego. Jak pisałem wcześniej, jestem super zadowolony z 245. Nie mam ciśnienia na nowy. @AdamES: nie szukałem argumentu zeby kupić. Szukałem opinii od ludzi którzy korzystali z tych opcji. Dziękuję za odpowiedź.
  • Odpowiedz
@noe44: wiesz, google pay jest świetne, mam w telefonie i mam w zegarku. Z czego zegarek mam rzadziej przy sobie. mniej biegam aktualnie, częściej zimą. A przy bieganiu użyłego go kilka razy, ale to było mega, po 15km biegania w -10, wpadam do baru, ciepłe jedzenie, picie i płacę zegarkiem i lecę dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: mam Google Pay w telefonie. Telefon muszę mieć ze sobą zawsze tak czy owak (musze być w zasięgu). Jeśli chodzi o 745 to ten wysokościomierz najbardziej mnie interesuje. Kiedyś mignela mi informacja ze dane o wysokości z gps nie sa dokładne. Moze to byc oczywiście nieprawdą.
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: a z Twojego doświadczenia to duże różnice?? Kesli male to rzeczywiście nie warto przeskakiwac na 745. Dodatkowo 745 jest dla tych którzy dodatkowo pływają i duzo na rowerze jeżdżą. Ja ma rower wskakuje jako uzupełnienie biegania. Nie pływam. Do Garmina tez używam dodatkowo pas hrm Pro. Chyba ten zestaw pozostanie jak jest. Fundusze pójdą na coś innego( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@noe44: na tej samej trasie (rower), na ~1000m mam różnice przeważnie. A jeszcze jak porównam do tego co pokazuje mi kurs w garmin connect to już zupełnie inaczej.
Jakiś czas temu to miało dla mnie znaczenie, teraz wiem, że ten sam podjazd będę miał +/- ileś tam metrów, później się to zbiera. Teraz już do setek zaokrąglam i jest git.
Ciekawie było na jakimś tam wyścigu. Miało być (strzelam) 500m przewyższenia,
  • Odpowiedz
w fenixie 6. Odblokowalem czekając w kolejce. Przy kasie znowu chciał pin. Wolę płacić telefonem, jest szybciej.


@AdamES: A to ciekawe, może masz luźny zegarek?
Ja wczoraj wieczorem płaciłem Fenixem 7 i w tym momencie mam cały czas odblokowany portfel.
  • Odpowiedz