Wpis z mikrobloga

Jacyś godni zaufania behawioryści w #warszawa ? A może to wszystko jest pic na wodę i wyciąganie kasy, bo też z takimi opiniami się spotkałem xD Bo już nie mamy pomysłu na naszego 1,5-rocznego psiaka, miał być grzeczny maltańczyk a szczeka na wszystkie psy, a czasem jak mu coś nie podpasuje to potrafi złapać zębami przechodzącego obok człowieka, aż wstyd z nim wychodzić na spacery i nie wiemy skąd się to wzięło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#psy
  • 13
@PiesTaktyczny: Nagle to nie, w sumie to odkąd zaczęliśmy z nim wychodzić już uciekał od innych albo szczekał, chyba tylko z jedną maltanką potrafił się pobawić, ale już jej nie widujemy. Trochę się nasiliło im bardziej dorastał, wykastrowaliśmy go, ale jedyne co się zmieniło w zachowaniu to że przestał obsikiwać ściany. Ale agresja została ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ja już próbuję na różne sposoby, np. podchodzić do
@iso9001_: kastracja lękowego psa nie brzmi jak dobry pomysł :c Pewnie będziecie mieć hormony do sprawdzenia
W komunikacji psów spoko jest Wojtków w Waszej okolicy, ale nie wiem jak radzą sobie z agresją. Tylko, że z tego co mówisz, to Wam też podstaw ogólnie brakuje
@PiesTaktyczny: no niestety trzeba było mu ciachnąć, już nie dawaliśmy sobie rady ze sprzątaniem mieszkania i baliśmy się, że właśnie od tych buzujących hormonów jest taki agresywny. W sumie nie przyszło nam do głowy, że kastracja może coś wzmóc w zachowaniu, może faktycznie sprawdzimy mu hormony. Chociaż to chyba ślepy zaułek, dobrze byłoby z nim wypracować jakieś grzeczne zachowanie, o ile nie jest za późno...
@iso9001_: mialem podobny problem, po kastracji ani razu sie nie zalatwil w domu, maly piesek, boi sie innycj psow, na te bardziej nachalne szczeknie/warknie.

może u Ciebie będzie przełom, ale u mnie najlepsze co zdziałałem to ignoruje inne psy, chodzi obok i nie reaguje jak go obwą#!$%@?ą, co jest sukcesem - robie chuba to samo co Ty - jak podchodzi pies to wystawiam reke, witam sie i mowie dobry piesek, głaszcze