Wpis z mikrobloga

@WschodZachodPolnocPoludnie: tak porównywanie statystyk gwałtu z różnych systemów prawnych ma ogromny sens. Niektóre kraje z mniejszym odsetkiem gwałtów na 100 tys od Polski:
- Egipt
- Azerbejdżan
- Turcja
- Ukraina
- Syria
- Zjednoczone Emiraty Arabskie
- Indie
- Katar
- Kenja
- Uganda
- Rosja

... ale jakoś ktoś nie przytacza tych ich jako modelowych przykładów bezpiecznych dla kobiet. Gdybyśmy tylko znali przyczynę...
  • Odpowiedz
@aikonek: Ale zgłoszenie gwałtu to przyznanie cie do poza małżeńskiego stosunku płciowego a co sąsiedzi powiedzą xD a jak ksiądz nie da rozgrzeszenia? Chryste panieee
  • Odpowiedz
w Polsce osoby poszkodowane w większości nie zgłaszają gwałtów, a poza tym, śledztwa nawet nie są podejmowane (polecam poczytać "Polska odwraca oczy", Justyna Kopińska). Skoro sami policjanci starają się wmówić poszkodowanym kobietom, że może jednak same tego chciały.... aa, skoda strzępić ryja.


@aikonek: To, że w Szwecji jest problem z ubogaceniem kulturowym to oczywiście omijamy? Przecież "szwedki" z bliskiego wschodu też zgłaszają gwałty, wcale nie bojąc się oblaniem kwasem xD

Przypominam,
  • Odpowiedz
w Polsce osoby poszkodowane w większości nie zgłaszają gwałtów


@aikonek: masz jakieś źródło tych rewelacji, prócz oczywiscie opinii ludzi podobnych wspomnianej przez ciebie radykalnej lewaczki?
  • Odpowiedz
Ale zgłoszenie gwałtu to przyznanie cie do poza małżeńskiego stosunku płciowego a co sąsiedzi powiedzą xD a jak ksiądz nie da rozgrzeszenia? Chryste panieee


@Rustyyyy: niektorzy to serio zyja w jakims alternatywnym swiecie gdzie takie sytuacje maja miejsce xD znowu sytuacja wzieta z dupy
  • Odpowiedz
@flumpy_bread: Zdziwił byś się. Tak samo jak nie ma zgłoszeń np gwałtów homoseksualnych nawet jeśli sytuacja była głośna. Bo hehe chłop na policji przyznaje się do bycia bedałem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lab_rat: problem jest inny. Niedawno jakiś jełop zmienił kategorie gwałtu na ścigane z urzędu, więc straumatyzowana ofiara, która nie chce zgłaszać gwałtu nie pójdzie na obdukcję, bo lekarz ma obowiązek powiadomić organy ścigania. Takie coś sprzyja niezglaszaniu gwałtów. Wcześniej byłem zwolennikiem takiej zmiany w prawie, dopiero praktyk - policjant mi wyjaśnił jak #!$%@? ustawodawca to zrobił.
  • Odpowiedz