Wpis z mikrobloga

Szanowny kolega @milosz1204: prosił o przepis na aglio e olio. Oto jak ja robię najprostsze włoskie danie, które jest wybitnie smaczne.

Stawiasz osoloną wodę na gazie, czekasz aż zacznie wrzeć, wtedy wrzucasz spaghetti na 7/8 minut. W międzyczasie kroisz czosnek (ja lubię dużo) na cieniutkie plasterki. Na patelnię/do rondla lejesz dużo oliwy, #!$%@? czosnek, papryczkę peperoncino i lecisz na małym ogniu. Gdy makaron będzie dobry (al dente), wtedy wrzucasz go na oliwę z czosnkiem. W razie w dolewasz troszkę wody spod makaronu ze skrobią dla uzyskania lepszej konsystencji sosu. Bierzesz głęboki talerz, nakładasz, ja lubię dodać w tym momencie odrobinę świeżo zmielonego czarnego pieprzu. Niektórzy dodają odrobinę natki pietruszki. Absolutnie zabronione jest dodanie startego sera. Gotowe, jesz cudowny włoski posiłek.

#f1
c.....i - Szanowny kolega @milosz1204: prosił o przepis na aglio e olio. Oto jak ja r...

źródło: comment_1651576561lnKLZl047JR86gY2YVdEqI.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@chianski: ewentualnie można dodać startą gołdę/ kurczaka/keczup i wszystko na co ci przyjdzie ochota, serio włosi to debile, nawet tego nie sprawdzają
  • Odpowiedz
@chianski: już dałem plusa, ale zobaczyłem żeby nie wrzucać sera i cofnąłem. Jeżeli już mamy być purystami to aglio e olio musi być z pietruszką, a nie z jakimś prostackim pieprzem, jak w jakimś cacio e pepe.
  • Odpowiedz