Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Po blisko 100h ukończyłem Elden Ring, starałem się zwiedzić wszystko co mogłem, zrobiłem wszystkie największe side questy, które dają dostęp do zakończeń, no i cóż... Im dalej w las tym gra jest gorsza, największy zjazd zalicza po stolicy, a samo zakończenie i ostatni boss to żart, w nagrodę za "epicką" podróż dostajemy niemego final bossa i 20 sekundowy filmik. W ogóle ostatnie godziny gry to jakiś boss rush przepleciony absurdalną i niewyjaśnioną miejscówką jaką jest Farum Azul.

Wczoraj byłem pewien, że to druga najgorsza gra From po DS2, ale przypominając sobie pierwsze 40 godzin z grą chyba aż do takiego stwierdzenia się bym nie posunął. Mimo wszystko Bloodborne i Sekiro to peak From i to się chyba już nie zmieni, po Elden Ring widać, że Miyazakiemu brakuje już chyba pomysłów jak sprawić, żeby gracze w nowej grze mieli jeszcze większe wyzwanie i poziom trudności staje się po prostu skrajnie irytujący.

Teraz czekam na Sekiro 2, bo sequelu Bloodborne'a się nie spodziewam.
#darksouls #eldenring #sekiro #bloodborne #fromsoftware #xbox
Pobierz
źródło: comment_1651491718FLPUGQRIUpoxSllKF1RMZX.jpg
  • 32
Zmęczenie grą to jest jedynie jeden z czynników


@JesusOfSuburbia: najwyraźniej jest kluczowy, grałeś 100h z biegu w jedną grę i pod koniec już rushowałeś byle ją skończyć ¯\_(ツ)_/¯ efekt wow znikł i zwyczajnie gra przestała cieszyć... wiadomo, że gra nie jest idealna i ma swoje wady, ale ten brak pomysłów nie jest jedną z nich, zresztą to zweryfikuje pewnie DLC, a te from soft zawsze robi elegancko
@tarkaz: nie wiem czemu próbujesz mi wmówić, że to na pewno przez to, że grałem 100h, grałem w wiele tak długich gier, po prostu Elden Ring obniża mocno loty po Leyndell i to nie tylko moje zdanie, zresztą jest to punkt fabularny, który sugeruje, że może faktycznie to tam pierwotnie gra miała się skończyć, ale stwierdzono, że można jeszcze coś dorobić. Maliketh czy Godfrey to bossowie, którzy mogliby się nie pojawić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JesusOfSuburbia: Sam nigdy nie grałem w gry From ale przy tym tytule myślę że jak wleci kiedyś na jakąś fajną promocje to kupie i ogram żeby poćwiczyć cierpliwość.
Graficznie padaka, design świata imponujący, mocno średnie kopiuj wklej bossów.
W materiale od quaza mocno mi zaimponowali takimi #!$%@? jak ten motyw z iluzjami gdzie gracz myślał że się cofał a gra go oszukiwała w bardzo cwany sposób.
Jak dla mnie ciekawa gra
@Baleburg: zdecydowanie nie ssie, trochę mi zaczyna brakować tej gry, mimo że skończyłem ją wczoraj XD Mam trochę ból dupy, że potencjał nie został wykorzystany do maksimum lepszym storytellingiem, tempem w końcówce, lepszymi lokacjami i bossami. Już chyba bym wolał, żeby gra skończyła się przy pierwszej wizycie przy drzewie, a reszta została dodana w dopracowanym DLC.