Wpis z mikrobloga

Hej, dziewczyna chce zaczac ćwiczyć na siłowni. Z jakim planem polecacie ja prowadzić?
Ja podeśle jej filmiki jak wykonywać ćwiczenia + będę obserwował/sprawdzał jak będziemy chodzić i poprawiał.
Osobiście ćwicze 5/3/1 ale to nie dla niej IMO.

#mikrokoksy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Luffik: ale czemu nie dla niej? Nie podobają się jej przysiady, martwe i zamiast tego woli pompowanie dupska różnymi wygibasami? Jak tak, to uświadom ją, że nie tędy droga
  • Odpowiedz
@Saprofit: chodzi mi o początek, gdzie może być za ciężko wykonywać założenia, utrzymać technikę czy wykonywać AMRAPy -- gdzie nie wie jeszcze na ile może sobie pozwolić. Jeżeli spodoba jej się sama idea i trochę pochodzi to pewnie jej zaproponuje 531. Ja ćwiczyłem w życiu 3 planami -- 5x5 -> nsuns -> 5/3/1. Jak nic nie znajde to dam jej 5x5 i będa przysiady 3x w tygodniu ( ͡°
  • Odpowiedz
@Luffik: jak jest chociaż w stanie zrobić parę przysiadów z pustą sztangą, to nie widzę problemu z wykonywaniem założeń. To naprawdę nie jest ciężkie, nawet dla początkującego. Jak coś, to też możesz wziąć w obroty tym 5x5 byle zaczęła trenować i łapać technikę
  • Odpowiedz
@Saprofit: czy jest w stanie to zobacze, na razie dałem jej sztange żeliwna 7kg co mam jeszcze z czasów zamkniętych siłowni XD
dołoże jej jakieś ćwiczenie na tyłek i tyle. Jak się wkręci to może sama zacznie sobie układać plan ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Luffik: plan fbw od sakera dla kobiet jest fajny, poćwiczy sobie całe ciało, ale z większym naciskiem na dupsko i uda, ma tam przysiady, hip thrusty i zakroki, tak samo Martwy ciąg, jak jej bardziej zależy na dupie to nie ma przeciwskazań robić rumunski, oszczędzi sobie przy tym lędźwie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Luffik: FBW Sakera + video playlista "Fundamenty" od WK. Solidny plan i za darmo.

Ale pozostaje pytanie: po co ona chce chodzić na siłownię? FBW da jej solidne podstawy dla dalszego treningu, ale wiem że jakby poszła do trenerki, do dostałaby zupełnie co innego. Siostra mojej dziewczyny miała za cel zrzucenie kg. Dostała bardzo intensywne plany ćwiczeń z superseriami, co bardziej przypomina jeden wielki trening interwałowy. Zadziałało, no ale
  • Odpowiedz