Wpis z mikrobloga

Pokażcie to naszej szanownej RPP do czego doprowadziły w Polsce niskie stopy procentowe.
Loggia przerobiona na pokój, pokój w loggi? ;P

Pokolenie 35+ już ma domy / mieszkania kosi kasę z 500+, podbija koszt kredytu i ceny mieszkań (często mają już np. drugą kawalerkę na kredyt). Młodzi wynajmują od nich klitki w parach po 24 - 35 metrów w dużych miastach za 1/4 wspólnej pensji. Czy pokolenie 96 - 02 czegokolwiek się drobi przy takiej polityce monetarnej?

Edit: pokój w 10 pokojowym mieszkaniu - thx @Ignacy_Loyola za zauważenie :)

#nieruchomosci
emeig - Pokażcie to naszej szanownej RPP do czego doprowadziły w Polsce niskie stopy ...

źródło: comment_1651426214FMDFg8JXZvaWHxmw8E2d7L.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@emeig Nie ogarniam, pokolenie 35+ to pokolenie urodzone od 1935 roku w górę. Teraz mają ponad 85 lat, więc ich dzieci już raczej dawno nie dostają 500+?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@caslin: Mój rocznik. Fakt , pit 0 mnie #!$%@?ł, Nowy Wał akurat jak zaczęliśmy być powyżej progu dla klasy średniej też. Ale dużo zależy co się ze swoim czasem robiło, np we dwoje łatwiej. My z mężem #!$%@?śmy jak dziki ostatnie 10 lat, praca, studia, czasem praca drugi etat. Odłożyliśmy na wkład własny, pomimo górki w 2019 kupiliśmy mieszkanie.
  • Odpowiedz
@caslin: jakbym czytała swoją historię (i też rocznik 92). Zwłaszcza z tym wkładem własnym i zerowym pitem kiedy patrzę, ile z tej samej premii na rękę dostają współpracownicy do 26, a ile ochłapu dostaję ja (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@emeig: Jestem z tego pokolenia 35+ i już dawno dostrzegłem, ze wiele jest kwestia perspektywy. Jak zaczynałem studia był wyż demograficzny, w skrajnych przypadkach po 20-30 osób na miejsce. Jak kończyłem studia, to kończył się kryzys finansowy i człowiek się cieszył jak dostał umowę o pracę, a nie zlecenie, a 2k na rękę było naprawdę spoko wypłatą. Jak brałem hipotekę, to stopy były jeszcze wyższe niż teraz. I tez narzekaliśmy, ze
  • Odpowiedz
@caslin chciało ci się za tyle #!$%@?ć?


@umtali: alternatywą było zostanie bezdomnym i padnięcie z głodu ¯\_(ツ)_/¯
W okolicach 2013-2015 8zł/h to była "nawet spoko" pensja, jedna koleżanka w CCC dostawała wtedy 5 zł.
  • Odpowiedz