Wpis z mikrobloga

Czy dobrze liczę, że jak chcę wynająć Panka na 8 godzin (w tym tylko 3 godziny jazdy), to:

OPCJA STANDARDOWA

Czas - 0,89 zł * 180 minut = 160,20 zł
Dystans - 0,89 zł * 150 km = 133,50 zł
Postój - 0,15 zł * 300 minut = 45,00 zł
Razem - 338,70 zł

OPCJA KILOMETROWA

Czas - 0,00 zł * 180 minut = 0,00 zł
Dystans - 2,19 zł * 150 km = 328,50 zł
Postój - 0,15 zł * 300 minut = 45,00 zł
Razem - 373,50 zł

A teraz powiedzcie mi, czy jak użyję pakietu dobowego, to mi się opłaci? Można go użyć bez abonamentu?

149 zł za dobę + 0,79 zł/km czyli:

149 zł + 0,79 zł * 150 km = 267,5 zł - brzmi zbyt dobrze, żeby było prawdziwe?

Po prostu nie chcę popłynąć z kasą...

Potrzebuję przewieźć #rower i po pierwsze: auto może się okazać za małe (najczęściej widuję Seat Arona, Mercedes GLA200, Toyota C-HR, Toyota Corolla), po drugie będę się pewnie godzinę męczyć ze złożeniem foteli i włożeniem roweru.

Nie wiem, jak inne firmy podchodzą do tematu. Z tego, co wiem, to w Panku jak po sobie posprzątasz, to nie ma problemu.

A czy możecie mi polecić inną wypożyczalnę w #rzeszow? Temat pilny, wyjazd musi być najpóźniej o 8:00, max 8:30, a chcę jechać przepisowo, zwłaszcza że od egzaminu za kółkiem byłem... 2 razy (i to na manualu)?

ech, nie mam chyba nic podłożyć oprócz folii bombelkowej, ewentualnie jakieś ciuchy

#panek #carsharing #motoryzacja #samochody #pytaniedoeksperta
  • 18
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel:

Weź arone lub corolle, najtaniej a prosto złożysz tylne siedzenie i jest dość spory bagażnik. W chr wątpię, jest takim czołgiem, ze pewnie jakiś kant Ci przeszkodzi gdzieś.

Chociaż myśle, ze złożony rower, ze zdjętymi kołami to wejdzie wszędzie kto wie czy nawet przez tylne drzwi pasażera.

I tak, kupujesz pakiet dobowy i masz go przez całe 24h, możesz zmienić auto etc i płacisz tylko za km.
  • Odpowiedz
Btw. W swoich obliczeniach nie przyjąłeś chyba osobnej stawki minutowej za jazdy i postój, to dwie różne stawki. Jeśli rzeczywiście będziesz się mocować z rowerem przy pakowaniu to z wyłączonym silnikiem to kosztuje mniej.
  • Odpowiedz
@sfah: w opcji standardowej dodaje się czas wypozyczenia i pokonany dystans

ok, biorę aronę i kupuję pakiet (w którym to podobno nie płaci się już za czas, tylko za dystas), to nie zbankrutuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: Jak bierzesz Pakiet Dobowy to płacisz ryczałt za czas i ta niższa stawkę za kilometr.

Sprawdz wypożyczalnie. Np takie 99rent ma oferte weekendowo za 207zl za wynajem segmentu c kombi od piątku popołudnia do niedzieli. Korzystam tylko z tych ofert, wiec nie znam stawki dziennej ale to pewnie moze byc ze 130 zl za Dzien. Do tego ofc musisz doliczyć paliwo za co juz płacisz w panku.

Jesli chcesz rower
  • Odpowiedz
Ja wynajmuje w 99rent od miesiaca w ofertach na weekend i jest bardzo spoko. Nie wydziwiają i ceny weekendowe sa najlepsze na rynku.

Łap kod do hoppygo - https://hoppygo.com/sign/up?invitation_code=RCf7pw9D

Dostaniesz stówkę na start i ja tez dostane stówkę jak skonczysz wynajem. Sa początkującym startupem i maja dziwny algorytm obliczania dób wynajmu. Pierwsze 24h jest traktowane jako 1 Dzien ale pozniej doba jest liczona jako każdy rozpoczęty dziw kalendarzowy. Weekendowo sie nie oplaca
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: jak masz się godzinę męczyć ze składaniem foteli i wkładaniem roweru to bezpieczniej dla wszystkich, nie tylko dla ciebie, bedzie jak pójdziesz jednak autobusem, albo na nogach. Trochę wątpię w twoje umiejętności. Jakiekolwiek.
  • Odpowiedz
@rmk93: jak robisz coś pierwszy raz to nie wiesz, ile czasu zajmie - no więc tak, w Seat Arona wajcha i tylne fotele składasz, natomiast przedni musisz przesunąć na sam przód i oparcie pokrętłem max do przodu, natomiast włożenie roweru też nie ma większego problemu
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: Spóbuj przez stronę lub apkę jeśli skorzystał tylko z jednej ścieżki. Możesz też napisać na fb to zaraz ktoś się odezwie. Oni jeszcze raczkują, ale infolinia na fb jest świetna
  • Odpowiedz