Wpis z mikrobloga

Kupiłem swój kurnik za 300k golda w kredycie, rata na chwilę obecną to 2000zł/mc. Zarabiam jakieś 5 tysięcy na etacie. Wziąłem te 40m2 jako singiel i odczuwam skutki podniesienia stópek. Nie bójcie się wykopki, gdyby był taki super kryzys to bym spłacił zdecydowaną większość z tego z oszczędności. Moje pytanie brzmi - jak w tym kraju w którym zarabiasz średnią krajową, a nie stać Cię na kawalerkę ma Cię być stać na wychowanie dzieci, które przecież wymagają dodatkowych zajęć/jedzenia/opieki które kosztują więcej niż 500zł/mc? Pytam ogólnie, bo sam jestem bezdzietny chociaż zastanawiałem się nad założeniem rodziny z różową, ale teraz to podziękuję.
#nieruchomosci
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@herbatananoc: trzeba po prostu dać się wyzbyć nadmiaru energii w trakcie wspólnych zabaw na podwórku. No i poświęcać czas na tłumaczenie dlaczego pewnych rzeczy nie można robić - ja to robiłem poprzez opowieści i bajki które sam wymyślałam na potrzeby sytuacji.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xdrcftvgy: ja mam wrażenie, że tu nie kasę chodziło, tylko o coś innego: o wygodę. Bo dziecko to już nie, powiedzmy, 24 wyjścia do kina na premiery w roku ale tylko na 12, bo dziecko to konieczność rezygnacji z kilku przyjemności w nieograniczonej ilości na rzecz kilku przyjemności ale rzadziej, bo dziecko jednak stawia swoje żądania w sposób nie podlegający dyskusji (oczywiście na początku życia tego nic nie zmienia, później
  • Odpowiedz