Wpis z mikrobloga

@Uranowy_Janusz: dużo pićka, banany, batoniki, jakiś zestaw naprawczy etc. ,powerbank, portfel z pewnością. Co do ubioru no tyłek może cię boleć bez wkładki, ew rzuć okiem na lidla tam często są spodenki rowerowe i nie są takie złe ;) PS jaka trasa? troche znam podkarpacie ;) Taka rada na długą trasę jeśli masz możliwość to nie bierz dużo na plecy jeśli chcesz wziąć plecak oczywiscie. Po jakimś czasie mogą plecy bardzo
@Uranowy_Janusz: Pamiętaj o jedzeniu i piciu, najlepiej jakieś banany, żele, batony, albo inne słodycze. Pierwszy posiłek najpóźniej po 2h od startu i potem co 1-1,5h coś zjeść w zależności od samopoczucia. Oczywiście jakaś dętka i pompka się przyda, no i jakieś pieniądze żeby po drodze coś kupić w razie potrzeby.
@Uranowy_Janusz: Jedź sobie swoim tempem nie szarżuj. Pamiętaj żeby się napić co 15-20min, coś na ząb co 45-60min, zaplanuj sobie trasę tak żeby po drodze były jakieś sklepiki / stacje benzynowe bo najgorszy jest głód / odwodnienie i wracanie na oparach. No i dzień wcześniej nie żałuj sobie kalorii.
@Uranowy_Janusz:
- nie szarżuj od początku, rozłóż siły,
- o ile masz taką możliwość - sprawdź skąd będzie wiał wiatr i ustaw trasę tak, żeby wracać z wiatrem,
- naładowany telefon,
- coś do łatania dętek, ewentualnie zapasowa dętka, pompka, łyżki do opon,
- picie i jedzenie. Ja przy dłuższych trasach jem coś (banan, batonik, żel) co ok. 45 minut. Co do picia sprawa indywidualna, przy dość ciepłej pogodzie 1 półlitrowy
@majkel34: na szczęście jadę z partnerką ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@ByCzXD: nie wiem czy jeszcze zdążę dziś coś wyłapać ale się rozejrzę, traska to taka trochę moja inwencja nic bardzo widokowego bo zależy mi na płaskim terenie na początek, trochę widoków z Husowa i Handzlówki, później z górki na rynek do Jarosławia, następnie nad zalew w Radawie i zamki w Sieniawie, jeszcze fajny przejazd starym mostem
@janek_: tak jak mówisz, mam zamiar jechać na lekko, jakąś małą torbę sobie zamontuje na najważniejsze rzeczy i jedzenie na stacjach co 1h :) na szczęście nie jadę sam więc będzie ktoś do pilnowania Płotki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jutro jadę pierwszy raz w trasę 115km


@Uranowy_Janusz: dasz radę bez problemu :) jedz spokojnie i tyle. Bułka z masłem. Chyba miesiąc od zakupu szosy (a na mtb robiłem po 20km trasy) pojechałem 250km trasę w spodenkach piłkarskich i trampkach + platformy, dupa bolała ale bez problemu dałem radę.