Wpis z mikrobloga

W podobnym okresie 2020 roku kupowałem tone rewelacyjnego ekogroszku za 820 złotych. Teraz ten sam ekogroszek kosztuje już 2680 złotych.

Przecież w ludzie zamarzną tej zimy. Takie podwyżki są absurdalne, ludzi nie będzie stać żeby się ogrzać. A kto wymienił piec na ekogroszek jak ja to nie ma żadnej alternatywy palenia np drewnem ze swojego lasu.

Dobranoc! Do widzenia! – Cześć! Giniemy!

#wegiel #gaz #ekogroszek #ogrzewanie #pompaciepla
  • 110
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bloodyhell666: nie mam teraz jak sprawdzić, to jest jakaś mała firma z Częstochowy, ich poprzedni piec wytrzymał u nas 15 lat też na ekogroszek więc zaufaliśmy im jeszcze raz :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@bloodyhell666: ja mam z Castoramy piec na ekogroszek Webermana z podajnikiem. W środkowych drzwiczkach dorobiłem ruszt spawany z prętów zbrojeniowych. Palę drewnem i ręcznie dodaje ekogroszek do podtrzymania na noc na spód pod drewno. Pali się świetnie. Zaoszczędziłem prawie 3k bo ekogroszek skończył mi się równo ze startem wojny i już nie dokupowalem.
@bloodyhell666: w każdym piecu na ekogroszek mozesz palić drewnem kwestia dołożenia tzw. lasów,ruszt. Wejdź też sobie na stronę pgg tam ekogroszek kosztuje 1000 zł tylko bardzo ciężko kupić a wręcz cudem się niektórym udaje. Ja już poluje 4 dzień bez skutku ale na grupie FB ludzie pokazują ze im się udaje. Także są spekulanci na olx którzy za 500 zł proponują zakup 5 ton ze strony pgg.
@bloodyhell666: ale to w hurtowni jest taka cena, zadzwoń na kopalnie i spytaj po ile sprzedają. Z tego co słyszałem to po 800 zł Wiem że nie każdy ma blisko żeby jechać ale jak ktoś bierze więcej to i może do Gdańska się transport zwróci. Tylko ponoć są strasznie kolejki ( ͡° ʖ̯ ͡°)