Wpis z mikrobloga

W podobnym okresie 2020 roku kupowałem tone rewelacyjnego ekogroszku za 820 złotych. Teraz ten sam ekogroszek kosztuje już 2680 złotych.

Przecież w ludzie zamarzną tej zimy. Takie podwyżki są absurdalne, ludzi nie będzie stać żeby się ogrzać. A kto wymienił piec na ekogroszek jak ja to nie ma żadnej alternatywy palenia np drewnem ze swojego lasu.

Dobranoc! Do widzenia! – Cześć! Giniemy!

#wegiel #gaz #ekogroszek #ogrzewanie #pompaciepla
  • 110
  • Odpowiedz
Potega weglowa (teoretycznie), gornicy 14 pensji a wyngla nie ma w kraju XD


@brakloginuf: Górnicy w Polsce są od ciągnięcia pieniędzy, strajkowania i ginięcia w wyniku wybuchów metanu, a nie od wydobywania węgla.
  • Odpowiedz
@bloodyhell666: tok temu kupowałem węgiel za 770zl tona, za 2,5k przeleciałem cały sezon. W listopadzie zmieniłem piec na pellet (bez dotacji żadnych) pierwsza partie kupiłem za 1,1k kolejne już po 1,7k. od listopada do marca na pellet poszło ponad 5koła.. idz pan w #!$%@?
  • Odpowiedz
@brednyk: Wiem, że 1000 to i tak dużo, ale obecna sytuacja spowodowana jest tylko i wyłącznie nagłym zerwaniem łańcucha dostaw. Myślę, że w przeciągu kilku miesięcy zaczną pojawiać się nowi gracze, nowe rynki a przede wszystkim skończy się wojna(taka mam nadzieję)
  • Odpowiedz
@bloodyhell666: ja mówiłem że sankcje na ruskie towary są zbędne. Wojna się kiedyś skończy i cco będziemy brali droższa ropę z Arabii lub USA?
Wszystkim nam zwykłym ludziom walnie to po kieszeni niż Putinowi.
  • Odpowiedz