Wpis z mikrobloga

W podobnym okresie 2020 roku kupowałem tone rewelacyjnego ekogroszku za 820 złotych. Teraz ten sam ekogroszek kosztuje już 2680 złotych.

Przecież w ludzie zamarzną tej zimy. Takie podwyżki są absurdalne, ludzi nie będzie stać żeby się ogrzać. A kto wymienił piec na ekogroszek jak ja to nie ma żadnej alternatywy palenia np drewnem ze swojego lasu.

Dobranoc! Do widzenia! – Cześć! Giniemy!

#wegiel #gaz #ekogroszek #ogrzewanie #pompaciepla
  • 110
  • Odpowiedz
@bloodyhell666: btw. a tak się naigrywali z ludzi co gaz założyli, jak widać idzie lipa we wszystkich paliwach, jak się przerzucą ludzie na prąd to może zaczniemy mieć przerwy w dostawach prądu jak w jakimś RPA :D ja na szczęście mam kominek i od biedy napalę tym co mi w łapy wpadnie
  • Odpowiedz
dla najbiedniejszych i najwierniejszych wyborców, których stać na kopciucha a nie kocioł z podajnikiem. Ci z ekogroszkiem po prostu potrzebują trochę pokory, muszą zbiedniec, a przy okazji dorzucić się do utrzymania najbiedniejszych


@Pethaf: Zwykły orzech sypany do kopciucha jest niewiele tańszy xD W marcu był już powyżej 2000zł, a biorąc pod uwagę, że trzeba go spalić więcej niż ekogroszku w kotle z podajnikiem (bo śmieciuch ma mniejszą sprawność), to różnica
  • Odpowiedz
@bloodyhell666:

https://tradingeconomics.com/commodity/coal

No wywaliło ceny węgla na świecie, ponad cztery razy więcej kosztuje teraz za tonę niż w 2020. Efekt pozrywania łańcuchów dostaw przez pandemię, o tym mówili eksperci, że jak dopuścimy do masowych zachorowań, to będą takie właśnie jaja. Starczy że zachorują trzy kluczowe osoby i cały zakład pracy stoi w miejscu, a razem z nim cała gałąź przemysłu, bo ani ten zakład nie kupi surowców, ani nie sprzeda półproduktów innym
  • Odpowiedz
@brakloginuf: rozdawanie PiSu to jedno. Ale sytuacja na świecie to drugie. Myślisz, że w innych krajach ekogroszek tak nie poszedł w górę? No właśnie wszędzie drożeje. Nawet w krajach gdzie rozdawnictwa nie ma.
  • Odpowiedz
@bloodyhell666: @brakloginuf: taka potęga węglowa, że pellet drzewny tona z mniej więcej 1k poszła na 2200 i też mam ekologiczny automatyczny piec który chodzi tylko na to paliwo. Piękny to kraj, chyba będzie trzeba zmienić na pompę ciepła się wróci w dwa sezony xD
  • Odpowiedz