Wpis z mikrobloga

W grupie przedszkolnej moich dzieciaków pojawił się Danil z Ukrainy. Młody miał gigantyczne problemu adaptacyjne które ostatecznie kończyły się tym, ze z frustracji bił i zaczepiał inne dzieciaki.
Pogadałem z moimi gówniakami o tym, ze pewnie młody się boi bo jest sam w grupie dzieci, które nie znają języka. I cyk!
Zastanawiam się jak młoda nagrodzić. Jakieś pomysły?
#ukraina #feels #czujedobrzeczlowiek
Unter - W grupie przedszkolnej moich dzieciaków pojawił się Danil z Ukrainy. Młody mi...

źródło: comment_1651166049x9aBhssRRRcjIAEZr0nwqT.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
@Unter: u mnie i wielu dzieciatych znajomych okazało sie nagle ze w grupach są dzieci z małżeństw mieszanych które świetnie robią za tłumaczy ;) nie było problemów z adaptacja Ukraińców i szybko chwycili język
  • Odpowiedz
Brawo, jak tylko córka pobawiła się z Ukraińcem, to od razu poprawiły jej się umiejętności plastyczne. Strach pomyśleć co będzie dalej! Pamiętaj powiedzieć córce że ma KONIECZNIE dalej bawić się z małym dzikusem, bo jak nie, to będzie bił wszystkie dzieci. Czekamy na rozwój wydarzeń!


@NieistotneKto: To teraz wiesz skąd się biorą przegrywy i jak alienacja od grupy rówieśników wpływa na jednostkę.
  • Odpowiedz
@Unter: Nie nagradzaj. Nie nagradza się za empatię do ludzi. Takim zachowaniem pokażesz tylko, że to ma być jakiś wyjątek, a nie norma i że zawsze pozytywne uczucia do człowieka, pomoc i dobre słowo są za coś materialnego w zamian. Co innego pochwalić i pogadać, że świetnie, że sprawiła, że komuś w obcym kraju jest raźniej, i że jest spoko człowiekiem
  • Odpowiedz
  • 0
@Unter przytul, powiedz, że ją kochasz i jesteś dumny. Jak lubi malować to jakoś turbo zestaw kredek czy pisaków
  • Odpowiedz
@Unter: "Pogadałem z moimi gówniakami"

Mirku pewnie się czepiam i wiem że na wypoku taka nomenklatura ale nie nazywaj tak swoich dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz