Wpis z mikrobloga

W grupie przedszkolnej moich dzieciaków pojawił się Danil z Ukrainy. Młody miał gigantyczne problemu adaptacyjne które ostatecznie kończyły się tym, ze z frustracji bił i zaczepiał inne dzieciaki.
Pogadałem z moimi gówniakami o tym, ze pewnie młody się boi bo jest sam w grupie dzieci, które nie znają języka. I cyk!
Zastanawiam się jak młoda nagrodzić. Jakieś pomysły?
#ukraina #feels #czujedobrzeczlowiek
Unter - W grupie przedszkolnej moich dzieciaków pojawił się Danil z Ukrainy. Młody mi...

źródło: comment_1651166049x9aBhssRRRcjIAEZr0nwqT.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
@khamillez: Dzieci nie są jego własnością. Gdyby adekwatnie nazywał swoich rodziców, nie spotykałoby się to z heheszkami, tylko ruganiem.

Nie chciałabym mieć rodzica, który na fakt, że współdzieciak z grupy jest agresywny i bije, zachęcał mnie do nawiązania z nim kontaktu. Dzieci nie są terapeutami. To była robota nauczycielek, a nie kilkulatków, by zintegrować dzieciaka. W każdym przedszkolu, w niemal każdej grupie, zdarza się "problematyczne" dziecko. Dobry pedagog sobie z
  • Odpowiedz
PS - zmień córce przedszkole bo jak przedszkolanka nawet nie wie, jak piszemy słowo "niepotrzebny", to kiepsko to widze.


@NieistotneKto: tę poradę można dodać do katalogu „typowych rad 13-letnich mędrców z wypoku”:

1. Jestem z dziewczyną 10 lat ale wczoraj była dla mnie przez chwilę niemiła, co robić? - Rzuć tę laskę, nie warto.
2. Chcę kupić auto do 10 tys. zł, co polecacie? - Lepiej dozbieraj, dołóż jakieś 80-90
  • Odpowiedz
@Unter
Blackpill w przedszkolu
Najbardziej agresywny, szukający zaczepki dzieciak spodobał się twojej córce, ale będziesz miał ciekawe życie z nią xD
  • Odpowiedz
  • 7
@pani_noc: a co jest złego w tym, ze moje dzieci same z siebie postanowiły zaprosić młodego do zabawy? Mamy w domu uchodźców z Ukrainy. Moje dzieciaki potrafią już podstawy po rusku i były w stanie w ten sposób się skomunikować z Danilem i wiedza tez już z domu (początku z Ilyia tez byly na początku trudne), ze agresja wynika często u ich rówieśników z frustracji spowodowanej byciem niezrozumianym (dosłownie).
Najlepszy
  • Odpowiedz
Pogadałem z moimi gówniakami o tym, ze pewnie młody się boi bo jest sam w grupie dzieci, które nie znają języka. I cyk!


@Unter: Czekaj, to same z siebie w końcu czy pogadałeś, bo wychodzisz na niezłego bajciarza?
  • Odpowiedz