Wpis z mikrobloga

W grupie przedszkolnej moich dzieciaków pojawił się Danil z Ukrainy. Młody miał gigantyczne problemu adaptacyjne które ostatecznie kończyły się tym, ze z frustracji bił i zaczepiał inne dzieciaki.
Pogadałem z moimi gówniakami o tym, ze pewnie młody się boi bo jest sam w grupie dzieci, które nie znają języka. I cyk!
Zastanawiam się jak młoda nagrodzić. Jakieś pomysły?
#ukraina #feels #czujedobrzeczlowiek
Unter - W grupie przedszkolnej moich dzieciaków pojawił się Danil z Ukrainy. Młody mi...

źródło: comment_1651166049x9aBhssRRRcjIAEZr0nwqT.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
@Unter: To jednak wychodzi że ją do tego podpuściłeś. A teraz jej daj jeszcze 200 zł za to i w przyszłości masz murowane wpieprzanie się na wszystkich agresywnych, bo "ich można uratować, Piotrek nie jest zły, uderzył mnie bo jest zagubiony!!" gratuluje. Aaa, do tego jeszcze nazywasz ich gówniakami. Fajna patorodzinka.
  • Odpowiedz
@Unter:
Cóż za niesamowity zbieg okoliczności – akurat dziś też skontaktowało się ze mną przedszkole (true story).
Grzechem byłoby nie podzielić się moją historią:
W przedszkolu mojej córki też są dzieci z Ukrainy. Po południu otrzymałem telefon od pani z przedszkola (co nie zdarzyło się wcześniej nigdy, btw, i wynikało z tego, że moja żona nie mogła odebrać; więc rozumiecie, że taki bezpośredni kontakt postrzegam za znaczące wydarzenie), że podczas
  • Odpowiedz
@Unter: o nagrodzie dla córki pogadaj z przedszkolanką, kierowałbym się właśnie w strone jakichś kredek + pochwały, a i definitywnie sugeruję nie pytać wykopków o kwestie wychowania dzieci - 1/4 tutaj to antynihiliści, kolejna 1/4 sama jeszcze mieszka z rodzicami, reszta albo jest niepełnoletnia albo pyta jak poderwać loszkie na #przegryw, to nie są osoby które powinny Ci doradzać w sprawie wychowania córki xD

@NieistotneKto

@
  • Odpowiedz
@Unter: Czy jeśli spotkasz na swojej drodze furiata i agresora, to najpierw pytasz go, czy może miał zły dzień i jak mu pomóc? Albo walczysz, albo uciekasz. Jezeli twoje dziecko w podstawowce albo szkole sredniej będzie dręczone, to nie proponujesz mu, by może pogadał z dręczycielami.
Przedszkolak nie potrafi i nie powinien tego sam rozwiązywać, bo jego kompetencje społeczne są zerowe. Jest ofiarą, i ostatnie czego mu potrzeba, to propozycja
  • Odpowiedz
@Unter: I jeszcze dodam, że w grupie mojej córki również był mały agresor. Jego agresja wynikała z zazdrości o nowonarodzonego brata. Najważniejsze dla mnie w tej sytuacji było zapewnienie bezpieczeństwa i nie zawiedzenie zaufania mojej córki, którą zapewniłam o swoim wsparciu. Oczywiście interweniowałam u nauczycielek, nie byłam sama, i problem zniknął.

Musiałabym upaść na głowę, by w sytuacji, gdy córka skarży się na bicie i gryzienie, powiedzieć "ale wiesz, L.
  • Odpowiedz
@Unter: Ty się chwalisz wiadomością od nauczycielki? Jprdl co to będzie jak pójdzie do szkoły, zaczniesz wklejać dyplomy, świadectwa Zuzi? Gratuluję ogarniętego dziecka, dziewczynki zwykle tak mają ;)
  • Odpowiedz