Wpis z mikrobloga

Zobaczcie jaki filmik sobie retweetowali ostatnio Chińczycy. Wyszło od chińskiej dziennikarki, a potem lajkowali różni oficjele. Ostatecznie filmik usunięto. Kacapy kacapami - kraj z dykty rozwalony jedynie na mapie, ale faszyzm w chińskim wydaniu mnie przeraża, banda rasistów, a przez 4 ostatnie lata urodziło się więcej Chinoli niż np. jest Polaków w ogóle XD

"Do białych śmieci"

#ukraina #wojna #rosja #chiny
galgal - Zobaczcie jaki filmik sobie retweetowali ostatnio Chińczycy. Wyszło od chińs...
  • 62
@galgal: XD Tysiące lat tradycji, a tego Sun Tzu swojego to nawet nie przeczytają. Jak muszą robić takie parady to można się spodziewać, że efektywność wojsk mają na poziomie Ruskich czy Korei Północnej.
USA parad nie robi, a jak widać kopie dupę tak, że prywatny przedsiębiorca ze Starlinkami potrafi się obronić przed atakiem Ruskiego wojska cyfrowego...

Jak się Chiny rzucą na USA to nie wiem czy flagę będą musieli jeszcze bardziej
@BigGuy @jbc_wszystko: niby tak, ekspertami od parad są też Koreańczycy Północni, Chiny nie mają też doświadczenia w wojnach konwencjonalnych, ale dorównują już gospodarczo USA, postęp technologiczny i reżim społeczny też nie napawa optymizmem biorąc pod uwagę ich - delikatnie mówiąc niechęć do zachodu. Co będzie za kilkanaście lat biorąc pod uwagę ich wykładniczy postęp?
@galgal:
Znając tamtejszą skalę korupcji i bezwładu decyzyjnego w instytucjach państwowych to by ciekawie wyglądało.

Sprzęt? Myśliwiec F-35 jest już z 15 lat testowany, poprawiany, z debatą publiczną o niedociągnięciach.
A w Chinach już pierwszej sztuki są już idealne i stawiane na równi z zachodnimi. Kto ma inne zdanie zaraz trafi do łagru. Zresztą chin nikt normalny by nie atakował czy okupował bo to byłoby gorsze niż Wietnam.

Ale jakby chcieli
@galgal: a jacy oficjele? Tacy z wysokiego szczebla czy prowincjonalni? To ze chinczyki i inni Azjaci to rasiści, ksenofobi i napinacze to wiem nie od dziś. Taki filmik wcale by mnie nie zdziwił. Ciekawi mnie tylko jak wysoko to doszło, w sensie jakie stanowiska oficjela który to puszczał w swoich social mediach. I kto zdjął ten film? Twitter czy chińska cenzura?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jbc_wszystko: te parady to komunistyczny wymysł. Rosja, Chiny, Korea to komunistyczne reżimowe państwa dlatego tak naciskają na różnego rodzaju parady, aby pokazać swoją potęgę. Głównie narodowi ale i całemu światu.
@galgal: warto też dodać że w Azji wszystkie narody się nienawidzą wzajemnie przez wieki wzajemnego wyrzynania się. Wątpliwe że takie Chiny będą mogły cokolwiek zrobić jak wszzsycy wokoło chcą im wbić nóż w plecy. Dodajmy do tego jeszcze że skala korupcji i złodziejstwa w chińskiej armii jest prawdopodobnie większa niż u Rosjan z czym chyba nawet puchatek stara się walczyć ale tam w tej komunistycznej partii są chyba jakieś frakcje które
@jbc_wszystko: prawdę napisałeś. Najważniejszymi zasobami naszej kultury, których mamy więcej niż Chińczycy i Rosjanie są indywidualizm, merytokracja, elastyczność, pomysłowość, zdolność do przyznania się do błędów, empatia, samodzielność, wolność światopoglądowa i tak dalej. Powoduje to, że motywacja do walki jest większa oraz że walka jest efektywniejsza. Myślę, że niedoświadczony, niesamodzielny i nie zmotywowany żołnierz chiński lub rosyjski może zyskać przewagę jedynie swoją ilością. Tak wygrywali Rosjanie. Myślę, że Chińczycy widzą, że jeszcze