Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego bilety tanich linii z Polski do np. Hiszpanii, Portugalii kosztują nawet po kilkaset zł a np. z Londynu kilkanaście funtów?
To, że jesteśmy dymani na każdym kroku na kasę to wiem. Ale może jest jakiś racjonalny powód takiej różnicy w cenach?
#podroze #rynair #lotnictwo
  • 6
@slaper: odległość to raz, dwa mozliwe ze są dużo wieksze opłaty lotniskowe, trzy loty do uk odbywaja się chyba z tego co mi wiadomo bardzo często i samoloty sa wypchane po brzegi, bo mieszkaja tam setki tysięcy polaków
@slaper Popyt podaż.
Większa konkurencja na wyspach, duża liczba osób latających regularnie przez co nie ma ryzyka i sezonowości lotów. Iberia to kierunek wakacyjny, więc przed sezonem mało kto lata a w sezonie ceny rosną w górę bo te najtańsze rezerwowane są od razu.
Głównym targetem tanich linii są trasy "pracownicze" Polska - Wyspy, Niemcy-Bałkany trasy turystyczne to tylko "dodatek"
@Andczej: prawo w Polsce non stop jest zmieniane w różnych obszarach. Nie masz praktycznie żadnej stabilizacji prawnej, więc do samego ogarniania zmian w przepisach potrzeba oddzielnego etatu albo i całej kancelarii, żeby być na bieżąco i z niczym nie zalegać. Gdyż poza zmiana przepisów masz masę papierologii stosowanej, w tym cykliczne zestawienia