Wpis z mikrobloga

Mireczki, coś na temat sankcji zachodu.

Sprawdźcie sobie poniższy link z Pikabu. W ostatnich dniach pojawił się wysyp wpisów od osób, które poszukują leków. Sankcje powoli rozchodzą się coraz głębiej po kacapskiej gospodarce. Ciekawe ile trzeba, aby ruskie społeczeństwo zrozumiało, że to ich rząd jest temu winny. Link i tłumaczenia postów poniżej (tłumaczenie Google, więc proszę wybaczyć ewentualne nieścisłości).

https ://pikabu. ru/story/kortineffsamara9058153 (usunąć spację za https i prze .ru)
Pod postem są komentarze, a potem podobne posty.

"Cortinef , Samara
Poszukuję Cortineff dla mojego ojca, od lutego nie jest dostępny w aptekach. Medycyna jest niezbędna. Gotowi zapłacić za wysyłkę."

"Potrzebujemy lekarstwa. Moskwa
Finlepsyna 200 mg. Skończyło się nagle wszędzie. Moja siostra ma epilepsję, kończy się ostatnia paczka. Proszę pomóż mi znaleźć."

"Mieszkam w mieście Surgut (które znajduje się w Chanty-Mansyjskim Okręgu Autonomicznym), w żadnej aptece nie ma eutyroksu, ale moja ciężarna żona go potrzebuje. Wystarczy jedno opakowanie 50 mg lub dwa opakowania 25 mg. Wystarczy na 3 miesiące."

"Pomoc! Szukam Cortineff dla dziecka 1 rok
Moja córka ma zwyrodnieniową dysfunkcję nadnerczy, formę wyniszczającą sól. Cortineff jest dla niej niezbędny, teraz przyjmuje 2 tabletki dziennie. Lek pozostał przez kilka miesięcy, nie ma go w aptekach i nie pojawia się w magazynie. Zapłacę za wysyłkę i oczywiście sam lek."

"Potrzebujesz karbamazepiny / finlepsyny, Symferopol
Apteki są puste przez drugi tydzień. A mojemu dziadkowi zostało kilka dni ...

Dowolny obszar, przedmieście, podjazd."

#pikabu #rosja #ukraina #wojna #sankcje
  • 33
@DanyDwaBanany: zgadzam się, sam naiwnie wierzyłem, że cała ta historia to przecież już dawno, że świadomość, że coś poszło do przodu. Na początku konfliktu to uroczo naiwne " informowanie ruSSkich że to wojan nie operacja......a okazało się się smród dochodzi od dołu, to #!$%@? zawistni ludzie, porównaj sobie z innymi wojnnami. Te grafitti np " kto wam pozwolił być szczęśliwym?" To podgatunek, który cofa świat w rozwoju
@Moisze:

Przecież u nas wybory też wygrywa się strasząc z gejami.


No u was może i tak ¯\(ツ)_/¯

To ja mam niedobory leków czy ty


Wyżej pisałeś

z braku leków na

U nas jest podobnie

Więc to tobie brakuje leków bo u was jest podobnie

nie chcesz tego widzieć


Bo u nas jest ok tylko to u was jest choojowo ¯\
(ツ)_/¯

Także łykaj tabletki i jakoś to będzie (
Nie jestem zwolenniczką sankcji w branży farmakologicznej. Leki powinny być dostarczane do Rosji tak jak dotychczas. Jeśli komuś w Rosji umrze ktoś bliski albo urodzi się niepełnosprawne dziecko, bo nie będzie dostępu do leków, to jedynie znienawidzi zachód jeszcze bardziej i jeszcze mocniej zacznie popierać wojnę. Co innego branża modowa, budowlana, turystyka, rozrywka itd., w tych branżach sankcje powinny być miażdżące.