Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki i Mirabelki.

Kilka miesięcy temu odwiedziliśmy Ćmielów w województwie świętokrzyskim a w nim najstarszą w Polsce manufakturę porcelany. Porcelana z Ćmielowa jest wyjątkowa i robi wrażenie lekkością, jakością wykonania i zdobienia. Wszystko jest robione ręcznie. Ale polecamy odwiedzenie Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie i bliższe poznanie jej historii. Żywe Muzeum oznacza takie, gdzie obserwujemy od początku do końca proces powstawania porcelany a na koniec tworzymy własną i jeszcze otrzymujemy prezent do domu.

Zapraszam do tego znaleziska. Wykopiecie?

Porcelana z Ćmielowa - najstarsza w Polsce manufaktura ceramiki cienkościennej

Zapraszam też do obserwacji hasztagu #szalonewalizki jeśli chcecie być na bieżąco z moimi znaleziskami.

#podroze #swietokrzyskie #porcelana #cmielow #polska #podrozujzwykopem #turystyka #wakacje
Pobierz SzaloneWalizki - Hej Mireczki i Mirabelki.

Kilka miesięcy temu odwiedziliśmy Ćmiel...
źródło: comment_1651124375BchAT8HwRrKOxNKrNoBmhI.jpg
  • 15
jadąc na wycieczkę mówię różowej żebyśmy tam zajrzeli. Odpowiedź była jedna - to będzie nudne. Do teraz jej towypominam bo po wyjściu była zachwycona.


@AdamES a ja mojemu niebieskiemu od dawna o tym mówiłam. Nawet kiedyś przejeżdżaliśmy niedaleko i była okazja to mu się nie chciało. Mam mu co wypominać.
@WielkiNos teraz mamy problem w drugą stronę. Gdzie nie pojedziemy to mamy za mało czasu na zwiedzanie. Niby mamy wyznaczone punkty do zaliczenia, ale na miejscu okazuje się że jest tego kilka razy więcej a czas wolny nie jest z gumy.
teraz mamy problem w drugą stronę. Gdzie nie pojedziemy to mamy za mało czasu na zwiedzanie. Niby mamy wyznaczone punkty do zaliczenia, ale na miejscu okazuje się że jest tego kilka razy więcej a czas wolny nie jest z gumy.


@AdamES też. Człowiek sobie zaplanuje na dzień 6 rzeczy, leci wszędzie z wywieszonym językiem, a i tak zobaczy tylko połowę :/