Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Hej, kupiłem ostatnio Tribana RC500 jako pierwszy rower od lat i ogólnie jest mega spoko. Z jednym wyjątkiem: przerzutki i kombinacje biegów.

Nie wiem czy jakoś źle mi go wyregulowano przed dostawą ale wiele kombinacji biegów ociera łańcuchem o przedni case, zwłaszcza tych na większej przedniej zębatce.

Plus to moja pierwsza szosa/gravel, widzę dwie zębatki z przodu a biegów tak jakby trzy, i nie bardzo wiem jak z tego korzystać xD.

Część tylnych biegów nie obciera na 1 przednim biegu. Jak wrzucę jeszcze kilka tylnych biegów to zaczyna obcierać i muszę włączyć drugi przedni bieg. Potem ta sama sytuacja i muszę wrzucić trzeci bieg, wtedy przód przeskakuje na większą zębatkę. I jeśli przy trzecim przednim biegu zrzucę kilka biegów tylnych to znów mocno obciera. Czy tak ma być?

Łańcuch też wygląda na bardzo suchy a ma przebieg dopiero z 40km.

Trochę się pobawiłem dostosowaniem przerzutek z poradnika z YT i jest lepiej, ale dalej nie idealnie. Skrajne ustawienia są okej ale te po środku nie bardzo. Jest sens kombinować czy po prostu oddać go do serwisu?

#rower #pytanie #triban #rowery
SimShady - Hej, kupiłem ostatnio Tribana RC500 jako pierwszy rower od lat i ogólnie j...

źródło: comment_1651091332Um8AnTjP0bIv5kwt04aeju.jpg

Pobierz
  • 11
@SimShady dość niezrozumiałe napisane ale o tych trzech biegach to chyba mówisz o trymowaniu. Tym takim coś ala pół biegu między dużym a małym blatem z przodu. Po prostu pilnuj żeby nie krzyżować łańcucha i będzie git. Czyli po chłopsku - duży blat z przodu to małe blaty z tyłu. I na odwrót. Mały blat z przodu to duże blaty z tyłu.
dwie zębatki z przodu a biegów tak jakby trzy


@SimShady: powinny być nawet cztery pozycje przedniej przerzutki. Dwie na pierwszej zębatce i dwie na drugiej. To się nazywa trymowanie. W pierwszej pozycji ogarnia większe zębatki w kasecie a w drugiej mniejsze. To samo na drugim biegu.

Jest sens kombinować czy po prostu oddać go do serwisu?


@SimShady: to już wedle uznania. Jak chcesz sam serwisować rower to warto poćwiczyć. Na
@SimShady: zależy jak planujesz jeździć, ja używam Shimano PTFE, jest git, ale nie mam porównania z innymi, bo jestem dopiero w połowie tej buteleczki. Jest dość suchy, więc nie łapie brudu bardzo mocno, ale jak dostaje trochę wody to zaczyna się robić głośno.

Jeszcze w sumie jedno, jeśli masz siodło jak na foto, to wyżej wysuń. Zobacz jak ustawić pozycję na szosie. Zważając, że masz 120mm mostek, to musisz być dość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nie_znany: okej, dzięki, ja raczej po suchym się będę poruszać.
A siodełko zmieniłem plus faktycznie mam je teraz sporo wyżej, to było jedno z pierwszych foto jakie zrobiłem. I fakt, jestem gigantyczny ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Nie_znany: okej, dzięki, ja raczej po suchym się będę poruszać.

A siodełko zmieniłem plus faktycznie mam je teraz sporo wyżej, to było jedno z pierwszych foto jakie zrobiłem. I fakt, jestem gigantyczny ( ͡ ͜ʖ ͡)

@SimShady: Siodło ustaw wstępnie metoda LeMonda bo obstawiam ze i tak masz za nisko