Wpis z mikrobloga

@snorli12: zależy gdzie jest jaka woda. Jak ktoś mieszka w starym budynku z rurami wątpliwej kondycji, to może lepiej aby nie pił kranówki. Ja się przestawiłem na kranówkę i mi teraz smakuje bardziej niż większość butelkowanych. Ekologią się nie przejmuję, ale nie marnuję miejsca na magazynowanie kilku zgrzewek wody, później śmieci. No i koszt jest znikomy, nawet filtrując wodę.
  • Odpowiedz
Mozna z kranowej zrobić gazowana, jak ktos pije regularnie to wystarczy kupic sobie jakiegos sodastream lub cos podobnego. Nabicie butli 15/20 zl w sklepie z gazami technicznymi / sprawalniczym. U mnie wystarcza na ok 3/4 tyg, a pijemy codziennie po ok. 2-3L.
Dodatkowy plus to taki ze mozna tez inne rzeczy nagazowac, jakiegos drinka lub zwykly kompot ;)
  • Odpowiedz
@Karmel92: @snorli12: Nie ma gazowanej.

sodastream

nabój gazowy wystarczy na 60 litrów wody gazowanej = około 40 butelek o pojemności 1,5 litra


Słaba wydajność, kompletnie się to nie opłaca. Można dla jednej osoby, która pije mało wody.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@red7000: my mamy w domu 4 butle i jeździmy je wymieniać raz na 3 msc dla całej 4 osobowej rodziny. Nie ma porównania cenowo ze zgrzewkami wody, targaniem ich, wiecznym brakiem i jeszcze ilością zużytego plastiku
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anesa: @Karmel92:

Zużycie wody gazowanej ok. 45-50 litrów miesięcznie.
Zgrzewka (9 litrów) kosztuje 15 zł.
Sodastream ok. 120 zł nabój + zakup urządzenia i pojemnika. (cały zestaw butla butelka urządzenie 300 zł)

@red7000:
Czyli (120 + 300 + 100) / (50 / 9 * 15 ) = 6,2.
Po sześciu miesiącach się zwraca oprócz oczywiście takich plusów jak brak konieczności noszenia tego
  • Odpowiedz
@Anesa: Nałęczowianka, Cisowianka kosztują 10.50 zł. Ale dobra, kupuję Staropolankę za 13 zł.

Nabój 120 zł co miesiąc, 5 zgrzewek 65 zł i brak kosztów początkowych.
  • Odpowiedz
10 czy 13, Anesa słusznie dowodzi. Jak liczylem sobie koszt jednego litra, to wychodzi ze z saturatora to ok. 35gr/L uwzględniając koszt kranówki, natomiast tansza opcja 9L / 10 zl = 1,11zl/L . Koszt urządzenia 300zl (urzadzenie, naboj, 3 butelki - kupowalem tesciowi tydzien temu) + dodatkowy nabój 70 (zeby nie czekac na nabicie. Korzystam z takiego od 2 lat i nie ma roznicy miedzy oryginalnym).

Czyli
1,11 zł - 0,35 zł
  • Odpowiedz