Wpis z mikrobloga

Mirasy, planuje sieć LAN w mieszkaniu i chciałbym użyć kabli RJ45 cat6a, ale płaskich, ze względu na to ze podobno lepiej układają się w listwach i w narożnikach. Warte są coś te płaskie kable? Czy skrętka to skrętka i ma być okrągła w przekroju?
Dodatkowe pytanie, czy kabel koncentryczny jakim upc leci do rutera to RG6? Czym się różni od RG6u?
#siecikomputerowe #internet #upc #rj45 #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
Mirasy, planuje sieć LAN w mieszkaniu i chciałbym użyć kabli RJ45 cat6a, ale płaskich, ze względu na to ze podobno lepiej układają się w listwach i w narożnikach. Warte są coś te płaskie kable? Czy skrętka to skrętka i ma być okrągła w przekroju?

1. Nie znam Cat6a płaskiego któremu mógłbym zaufać (chociażby brak karty katalogowej z danymi z pomiarów kabla).
2. Kabel przycięty na wymiar jest zawsze za krótki. Jak rozkładasz
  • Odpowiedz
@szad7: skrętka jest skręcona w celu eliminacji zakłóceń, więc potencjalnie te płaskie będą bardziej podatne - ale z mojej strony to teoria, bo nigdy z takich nie korzystałem. Co do koncentryka to RG6 to typ kabla, w ramach którego rozróżnia się dwa rodzaje: RG6U (najpopularniejszy w takich instalacjach, podwójnie ekranowany) oraz RG6Q (z poczwórnym ekranem).
  • Odpowiedz
ale płaskich


@szad7: płaskim kablem to sobie możesz zrobić giętkie połączenie na dwóch metrach między gniazdkiem a pecetem. Instalacji płaskim przewodem robić nawet nie próbuj, bo nic dobrego z tego nie wyniknie. Natomiast nie ma żadnego problemu, by normalną okrągłą skrętkę schować w listwach przypodłogowych.
  • Odpowiedz
@szad7: jak chcesz łatwe układanie to cat5a, cat6 nawet jakby miał być plaski to będzie sztywny dość ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jak masz dość luźne listwy to spokojnie sobie dasz radę z cat6, a jak nie to koryta i po sprawie ( )
  • Odpowiedz
@brokenik
@sirpingus
I tu macie rację z płaska skrętka, ale jak słyszę o pomiarach skretki to mnie aż skręca samego, już nie przesadzajcie z tymi pomiarami i to w domu XD nawet jak jebnie 90m skretki to nie ma #!$%@? żeby to na gigabicie nie poleciało.
  • Odpowiedz