Wpis z mikrobloga

Ale wypowiedzenie zmieniające nie kończy stosunku pracy. Tylko jeżeli pracownik tego chce. Tak więc, to nie pracodawca zakończył stosunek pracy. A ty piszesz bzdury. Wypowiedziano im warunki i tyle. Oni chcą odejść


@mastalegasta: Panie Areczku, od jutra codziennie rano będzie Pana ruchał w dupę nasz główny księgowy. Wazelina we własnym zakresie. Jak się nie podoba, to może Pan nie przyjąć "wypowiedzenia warunków pracy". ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
A czy to nie jest tak, że tylko w 4 krajach w Europie kontrolerzy mają lepsze warunki ? A generalnie czas pracy to mają krótszy tylko w jednym kraju ?
  • Odpowiedz
@rzep: skończy sie tak:
PiS: Naiwni jesteście, dwulicowi, nara
PiS: Hej chcecie coś pokontrolowac niebo?

Przecież jak zwolnią się wszyscy kontrolerzy (a stać ich na to) to będziemy mieli ogromny paraliż. I tu już nawet nie chodzi o polaczkow jadących na last-minute tylko o cały ruch cargo i biznesu.
  • Odpowiedz
@mastalegasta: Masz tu dokładny cytat z Kodeksu pracy i zamilcz. Najlepiej na zawsze, bo teraz to osiągnąłeś dosłownie szczyt kompromitacji.

Art. 42. § 1. Przepisy o wypowiedzeniu umowy o pracę stosuje się odpowiednio do wypowiedzenia wynikających z umowy warunków pracy i płacy.

§ 2. Wypowiedzenie warunków pracy lub płacy uważa się za dokonane, jeżeli pracownikowi zaproponowano na piśmie nowe warunki.

§ 3. W razie odmowy przyjęcia przez pracownika zaproponowanych warunków pracy
  • Odpowiedz
Podsumujmy sytuację z kontrolerami lotniczymi:


@rzep: ale z grubsza to o co chodziło? Bo gdzieś czytałem, że tam jakieś kliki były i wałki z dyżurami, ale nie śledziłem wątku i nie wiem kto faktycznie pałkę przegina...
  • Odpowiedz
ale nie śledziłem wątku i nie wiem kto faktycznie pałkę przegina...


@vostok: Ciężo dowiedzieć się prawdy w tym temacie. Odświeżenie tej branży poprzez odejście starych a przyjście nowych - dobrze jej zrobi.
  • Odpowiedz
@rzep: W sumie Reaganowi się udało, może postanowili skopiować jego ruch :D Link

the union declared a strike, seeking better working conditions, better pay and a 32-hour workweek. In addition, PATCO wanted to be excluded from the civil service clauses that it had long disliked. Despite supporting PATCO's effort in his 1980 campaign, Ronald Reagan declared the PATCO strike a "peril to national safety" and ordered them back to work under
  • Odpowiedz
niestety ale rząd ma lipe bo ci ludzie od strzała dostaną robote w całej europie


@eltanol3000: no aż tak łatwo to nie jest, trzeba zać język. Tak samo jak my nie jesteśmy w stanie ich zastąpić ludźmi ze wschodu bo wymagany jest język polski (biegle w mowie oraz piśmie)
  • Odpowiedz
@Sinity: No ale on wywalił kontrolerów, którzy strajkowali. Nasi nie strajkują, tylko odchodzą z pracy. To co ma PiS zrobić? Dodatkowo ich wywalić?
  • Odpowiedz
@rzep: Najlepsze jest to, że raptem 2% naszego społeczeństwa nadaje się na kontrolerów bo wymagania i odpowiedzialność jest kosmiczna a oni sobie ze specjalistów szopkę zrobili.

Chcę teraz widzieć tych Januszy co piszą jaki to lekki i przyjemny zawód. Niech idą i kontrolują. Daje góra 3 miesiące. Kilka wypadków po drodze i szybka zmiana rządu.
  • Odpowiedz