Wpis z mikrobloga

@ElChapoxx: poszukaj jakiś tutorial/poradnik w formie wideo na start, jest tego pełno. Zacznij od pythona bo jest prosty: "python tutorial" na youtubie. Co do laptopa: w zasadzie cokolwiek. Jak nie chcesz grać to bierz zintegrowaną kartę, bo będzie mógł przypakować w inne rejony.Ważny jest ram (takie nędzne minimum to 8GB, normalne minimum to 16 GB). Oczywiście dysk SSD i jakieś w miarę ogarnięte CPU. Najważniejsze to budżet jaki masz. No i
@ElChapoxx: maci są super, bo wszystko jest na fajnym poziomie, jeśli chodzi o sprzęt. Jedynym problemem jest cena. Pewnie na twoim miejscu brałbym https://www.x-kom.pl/p/606019-notebook-laptop-133-apple-macbook-air-m1-8gb-256-mac-os-space-gray.html , bo ten nowy procesor jest super jeśli chodzi o komfort pracy i wydajność. Ramu jest mniej, ale RAM w macach boli mniej niż na windowsach (bo wirtualizacja tyle nie kosztuje). Jak nie to pewnie szukałbym używane thinkpady w tej cenie i instalowałbym windowa/linuxa
@ElChapoxx: zależy od przyzwyczajeń. Da się wyżyć, stacjonarnie zawsze możesz kupić jakiś monitor do 1k, który będzie dobry. Sam wolałbym 13 calowego maca niż wątpliwa matryca 16 inch od konkurencji
Nie ogarniam ludzi którzy żeby zacząć coś robić muszą zacząć od zakupów.

Chcą zacząć biegać, kupują buty za 400ziko i stroje obcisłe + bieżnie do domu.

Chcą grać w tenisa, cały sprzęt, torba, buty za 2k.

Chcą programować ale najpierw trzeba kupić laptop za 5k.

Po tygodniu zapał się kończy a hajs przepada.

A większość tych rzeczy można zrobić bez tych zakupów. Jakiś komputer pewnie masz, więc możesz zacząć na nim. Jak
@ElChapoxx: zależy co jest twoim priorytetem. Jak nie wiesz do końca czego chcesz to brałbym maca, bo fajny komfort pracy. Inne laptopy mogą być lepsze jak potrzebujesz czystej siły obliczeniowej, ale ten M1 jest na tyle super, że warto się zdecydować
@awiner: Nie mam w tym momencie laptopa, a wyprowadzam się lada moment na studia, jest sens żebym kupował najpierw coś słabszego skoro i tak muszę kupić laptop? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ElChapoxx: wiesz, to zależy na co możesz sobie pozwolić. Ale do nauki programowania naprawdę nie potrzebujesz wiele. Pierwszy lepszy laptop z półki marketu ogarnie większość rzeczy, które potrzebujesz przy nauce.

Ale wiadomo, Twój hajs, Twój wybór. Ja ogólnie zarabiam aktualnie bardzo dobrze a cały czas jestem #janusz i nawet teraz bym nie kupił laptopa za 5k
@ElChapoxx: ja Windowsa ale siedzę w .net więc raczej wybór oczywisty. Jakbym miał wybierać bez patrzenia na cenę to zdecydowanie jakiś ThinkPad. Teraz korzystam i bardzo polecam. Jedynie mam już ten komfort że dostałem go z pracy i w sumie to swojego laptopa to mam jakiegoś starego co ma chyba z 10 lat. Nawet nie wiem gdzie go mam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saly: A warto dopłacać ten 1k do 16gb ramu? Kiedy prawdopodobnie trzeba będzie wymienić maca na coś lepszego?

@ElChapoxx: jak dla mnie tak. Nauczysz się kiedyś jakiegoś Dockera i zobaczysz, że 8GB to nie dużo( ͡° ʖ̯ ͡°)