Wpis z mikrobloga

Kolejny zestaw do oceny:

Przystawka:

Holenderski matjas podany z szalotką na tafli lodu, pod kloszem z zimną mgiełką z wódki (tylko dla dorosłych)

Zupa:

Miso z serem korycinskim z czarnuszką, kandyzowanymi kwiatami mniszka lekarskiego

Danie główne:

Duszona, Wątróbka cielęca na chutneyu z buraków, cebuli i jabłek z calvadosem podana z polentą

Deser:

Ciastko gryczane na miodzie manuka nadziewane ganachem z białej czekolady infuzofanej rozmarynem

#gotujzwykopem #kuchnia

Wolam @Mirkosoft jako eksperta
  • 6
@lagrande: Chodzi o to żeby było jak najbardziej pretensjonalne? Ciężko to się czyta nawet jeśli będzie dobre, brzmi smacznie, na pewno jak dla mnie to brzmi bardzo dobrze bo lubie śledzie, wątróbkę z jabłkami, rozmaryn, miodowe ciastka, miso, czarnuszkę i ser koryciński.
Mam pomysł! Zrób te dania, pokaż nam zdjęcia i ludzie tu na pewno pomogą wybrać najsmaczniejszy zestaw.
@lagrande: zdecydowanie najgorzej

Holenderski matjas podany z szalotką na tafli lodu, pod kloszem z zimną mgiełką z wódki (tylko dla dorosłych)


@lagrande: I co z tą szalotką i po co tafla lodu? Mam dostać kawałek ryby z surową cebulą?
Nie kumam też tej wódki, ani tego wypić ani aromat atrakcyjny.

Miso z serem korycinskim z czarnuszką, kandyzowanymi kwiatami mniszka lekarskiego


@lagrande: Miso gorzkie i słone, ser słony, czarnuszka gorzka,
@lagrande: o co chodzi z tą taflą lodu? Jak to wygląda bo jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. To jest zamiast talerza? To ma chłodzić potrawę czy tylko ładnie wyglądać? Nie ślizga się potrawa jak próbuję się z tego jeść?