Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Za chwilę miną cztery lata, od kiedy wziąłem kredyt ze stałą ratą w ING (to był 2018 rok).
Powiedzcie mi, wykopki najeżdżające na "kredyciarzy" zamiast na kastę rządowo-bankową, co konkretnie mam zrobić za rok, jak mi zaproponują cudowne przedłużenie warunków pewnie gdzieś w okolicach 15% RRSO? Bo zakładam, że WIBOR dojdzie do nawet 12-13 %.

Skąd ta nienawiść do ludzi, którzy po prostu chcieli kupić mieszkanie? Czemu tak wychwalacie glapę i morawieckiego, że "dowalą tym kredyciarzom", skoro nawet przewidujący ludzie jak ja, którzy wzięli "stałe" oprocentowanie, też oberwą?

#nieruchomosci #kredythipoteczny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #626265cff139cdd788092054
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja w 2018 roku też brałam kredyt i też rozważałam ING że stałym. Qiedzialam, że WIBOR urośnie ale obstawiałam że max tyle, ile było w szacowaniu ryzyka w ofercie. Chyba wyszłam na tym lepiej bo potem stopy spadły prawie do zera i udało mi się mocno nadplacic. Też śmieszy mnie pieprzenie wykopków. Gdyby były oferty na 15-20 lat stałych stop to bym się nie wahała. Ale nie było! Kupiłam mieszkanie
@Janusz_Lubikwasa: No to niebawem przekonasz się jak nasza to zniesie :) Tak jak pisze @mickplw innym poście - FED porządnie podniesie stopy, a dokładnie na to się zanosi, to zobaczysz jak się osra RPP i nie będzie wiedziała co zrobić czy podnieść stopy o 150-200 pb (tak jak powinni zrobić) czy max te 100 pb i przymilać się wyborcom PiSu, ale równocześnie ryzykować dalszym wzrostem inflacji
SuchaŁania: Będę w podobnej sytuacji za 4.5 roku, bo ledwo co kupiłem jak BoE miał stopy 0.1% i generalnie już też to sobie rozkminialem:

1. Dużo zależy od LTV.

Jeśli w „dobrych czasach” nadpłaciłeś (albo wartość nieruchomości tak wzrosła sama z siebie!) tyle żeby zejść do 50% przynajmniej to jest to już moment w którym otwierają się lepsze oprocentowania. Także już sama pozycja startowa będzie lepsza niż większości ludzi którzy będą