Wpis z mikrobloga

Bardzo mnie ciekawi jakie kwity z siedziby Stasi w Dreznie ma Władimir Władimirowicz na Scholza,że ten zachowuje sie jak pierdoła i działa wbrew swoim koalicjantom,swojemu społeczeństwu i niemieckim mediom. I jak głębokie są powiązania niemieckich polityków z ruskimi lobbystami. Jak zacznie działać ta komisja w Bundestagu to może wysadzić pół systemu politycznego w Niemczech. Bo na razie,to Niemcy wychodzą na kraj sparaliżowany przez kłótnie politycznie i różne dziwne powiązania. Troche słabo jak na rzekomego lidera Europy.
#niemcy #ukraina #rosja #wojna
  • 34
  • Odpowiedz
@janusz002: Niezależnie od kwitów, szawaby nie zdały egzaminu. Widać czarno na białym jaki mają stosunek do członków UE a w szczególności do naszej części Europy. Amerykanie chyba też sobie zaczynają pewnie zdawać z tego sprawę i trzeba ich cisnąć na reorientację i rewizję polityki wobec niemców jako nadzorców Europy.
  • Odpowiedz
@janusz002: a Makaron czeka do niedzieli, aż wygra i bedzie miał #!$%@? na prorosyjski elektorat. Fikoły szwaba, po odejściu UK to ideololo moment aby Fraca zdobyła dominującą pozycje. Kto trzyma z UK ma za soba cała centralną i wschodnią Europę plus wsparcie międzynarodowej opinii publicznej.
  • Odpowiedz
@janusz002 niezależnie od opcji politycznej Niemcy dbałyby o interesy z Rosją (patrząc np na reakcję kanclerz Merkel z CDU/CSU podczas aneksji Krymu czy podczas wojny w Donbasie). Niemcy jak i Francja nastawiają się na zakończenie konfliktu i powrót do stosunków gospodarczych stąd ta wstrzemięźliwość. USA czy Wielka Brytania nie mają takich zależności gospodarczych czy politycznych stąd ich większy wkład w wojnę.
  • Odpowiedz
USA czy Wielka Brytania nie mają takich zależności gospodarczych czy politycznych stąd ich większy wkład w wojnę.


@MisterMiyagi: Dodatkowo, wiele wskazuje na to, że Brytyjczycy chcą się odegrać za różne krzywe akcje Ruskich na ich terenie.
  • Odpowiedz
@kab_anos: też mi sie wydaje że jest po prostu naiwny @MisterMiyagi: @bilas: akurat Macron z każdym kolejnym tygodniem działa coraz lepiej,może i #!$%@? często głupoty ale jednak ostatnio wziął sie do roboty i zaczął wysyłać na większą skalę sprzęt plus żandarmów do zbadania ciał pod Kijowem. Co do Niemców to wydaje mi sie też że to kwestia pokoleniowa,młodsi politycy niemieccy nie sa umoczeni i bliżej im do myślenia amerykańskiego
  • Odpowiedz
@M4rcinS możliwe. Zyskaliby też na prozachodniej Ukrainie. Nic nie stoi im na przeszkodzie żeby zaryzykować.


@MisterMiyagi: Bo tak to wygląda. Kraje UE (w tym Polska), USA, UK ryzykują w sumie niewielkie kwoty (zdziwię się, jak w którymś kraju to przekroczy 1% PKB), a np.: Polska dodatkowo zyskuje oddalenie rosyjskiego zagrożenia.
  • Odpowiedz
@ChrisMayewski: Myślę, że warto pamiętać o zachowaniu Scholza gdy się spotka neuropka federalistę a tych coraz więcej (Unia powinna być jednym tworem a nie grupą oddzielnych państw, dosyć zaściankowego myślenia o Europie ojczyzn). A także kolejnego germanofila który Niemcy uważa za szczyt cywilizacji. Jak już byśmy oddali te suwerenność i mieli Niemcy jako głównodowodzących europejskim imperium, strach pomyśleć co by z nami było.
  • Odpowiedz
@brajanek95: Moim zdaniem to że amerykanie traktują niemców jako kontynentalnych przywódców wynika z naszego safandulstwa. Mam na mysli kraje, który kosztem pozornego dobrobytu uzależniły się od niemiec. Mowa tutaj nie tylko o Polsce ale także o takich Włoszech czy Hiszpani, których głosów praktycznie nie słyszę. Amerykanie są praktyczni i trzeźwomyślący. Po co mają inwestować w Polskę, gdzie taki Duda, Morawiecki czy niacialnik kaczyński mają zmartwienia typu : "O boże jak wykonamy
  • Odpowiedz
@janusz002: To nie Putin ma zdechnąć tylko Rosja i jej imperializm. Łukaszenka już praktycznie się nie liczy ale jeszcze dzielnie walczy przed zapędami Moskwy do anektowania Białorusi do FR. Pomimo kartoflanej retoryki, myślę że u niego w główce odbywają się szachy 5 D XDD
  • Odpowiedz