Wpis z mikrobloga

@melba: a tak dokładnie:
Art. 33. - [Obowiązki kierującego rowerem, motorowerem lub hulajnogą elektryczną] - Prawo o ruchu drogowym.

5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:
1)
opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;
2)
szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej
@Jan124: ale o co chodzi? O tego na chodniku? Przeciez chodnik ma ponad 2m szerokości(na oko to z 3m), a nie widac na zdjeciu sciezki rowerowej, wiec moze smigac, bo droga dwupasmowa sugeruje, ze jest dozwolone ponad 50kmh.
Poza tym co Ci przeszkadzają? Ja tam mam wywalone czy mi ktos idzie po ścieżce rowerowej, jak jest uważny i widząc mnie z daleka juz robi mi miejsce to git. Tak samo jak
@Tigermass: Pomarudzę bo znam ulice xd jest tu ograniczenie 50km/h (ulica książca w Warszawie). Ale jest tam stroma górka wiec rowerzysta jedzie z 8kmh a auto obok dużo szybciej. No i faktycznie chodnik jest bardzo szeroki, ludzi mało bo obok są parki, wiec szukanie dziury w całym :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jan124: patola że rowery po ulicy mogą jeździć. Jakim prawem bez udowodnionej znajomości przepisów ci wariaci jeżdżą po drodze. Co drugi stwarza zagrożenie
Każdy kto wyzywa rowerzystów za jazdę po chodniku powinien chociaż raz pojeździć rowerem po ulicach i zobaczyć jak wobec nich zachowują się kierowcy samochodów. Skręcanie w lewo po dwukierunkowej ulicy to jest proszenie się o zostanie inwalidą.
@Jan124: I bardzo dobrze pan dostawca dba o swoje życie i zdrowie, a pedalarze oczywiście #!$%@?ą ulicą, bo ich kostka na chodniku uwiera, co z tego że może ich zdjąć samochód czy autobus (no i co z tego, że "hur durr kierowce dojado" jak pedalarz będzie kaleką xD).