Wpis z mikrobloga

Najbardziej rozbraja mnie, że według niektórych rzeź wołyńska była gorsza lub równa w naszej historii niż:
- lata pod okupacją rosyjską
- wojna bolszewicka
- II wojna światowa i wbicie nam noża w plecy przez rosję
- komunizm
- jeszcze mnóstwo mnóstwo innych wojen między nami i rosjanami

Jeśli ktoś serio myśli, że lepiej dla Polaków nie pomagać Ukrainie, bo mamy jakąś zadrę z historii to jest po prostu debilem.
#ukraina #rosja #wojna
  • 37
@Mikstolar: Przy okazji niszcząc pamięć o tym ludobójstwie na Wołyniu. Wielu nie będzie chciała upamiętnić tragedię 11 lipca, bo nie będzie chciał być kojarzony z tymi debilami
według niektórych rzeź wołyńska była gorsza lub równa w naszej historii


@Mikstolar: No i co z tego? Oni tak sądzą, jest wiele osob, które mają na taką postawę mocnepapiery.
Np. ci potrafiący czytać...

eśli ktoś serio myśli, że lepiej dla Polaków nie pomagać Ukrainie


A to jest zupełnie inny temat.
Natomiast zgadzam się, że kretyni mogą bredzić, iż należy całlkowiecie zapomnieć i o ludobójczym mordowaniu Polaków, i o gloryfikowaniu
@Mikstolar: tu nie chodzi o ważenie, czy rzeź wołyńska jest gorsza, czy lepsza od tego, co zrobiła nam rosja. rzeź wołyńska to zbrodnia i bardzo problematyczny rozdział we wspólnej historii Ukrainy i Polski. jednak powinniśmy robić wszystko, aby budować silny sojusz państw Europy Wschodniej, bo tylko w ten sposób możemy stworzyć przeciwwagę dla imperialistycznej rosji. w chwili obecnej priorytet to wybronienie Ukrainy. nasz udział w tym to pomoc materialna przekazywana ukraińskiemu
@Mikstolar: w sprawie Wołynia mnie natomiast najbardziej bawi ignorancja historyczna i uważanie, że bandyci z UPA to przylecieli z Marsa i zaczęli wyrzynać Polaków, bo tak im się podobało. Fajnie jakby czołowi wieszcze pamięci o Wołyniu poczytali o tym jak 2 RP burzyła cerkwie na Kresach Wschodnich lub wymuszała polonizację Ukraińców w szkołach. Nacjonalizm ukraiński w takiej formie nie wziął się z niczego
"Wróg, bo wróg - ale swój, nasz. Na własnej krwi wyhodowany!"
A tak serio, to już tacy jesteśmy, sąsiada z podwórka możesz nie lubić, ale jak dresy zaczną go kopać, to mu pomożesz.
Tacy już jesteśmy, obecne kolejny raz to udowodniliśmy i nic tego nie zmieni.
@Mikstolar: tu chodzi o licytacje? to ja wrzucam głód w afkryce i holokaust. Co wygrałem? hehe

Chyba z Wołyniem to chodzi o to aby się upewnić, że ci ludzie nie są wyznawcami Bandery i rozumieją jego winy. I innych banderowców.
@Mikstolar tu chodzi bardziej o to, ze sprawa jest niezalatwiona, a na Ukrainie nadal stoja pomniki bandery. Ukrainie pomagac trzeba, nietylko z dobroci serca, ale tez aby w koncu miec z ich narodem naprawde dobre stosunki, a i kacapow bic to przyjemnosc, nie praca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mikstolar: moja babcia doskonale pamiętała Wołyń, uciekła z rodziną jak byla już dużą dziewczynką, zmarła dopiero pól roku temu. Nigdy nie ufała Ukraińcom, ale zawsze mówiła, że sama rzeź to wina ruskich agentów, to oni namówili prostych chłopów, że jak wymordują Polaków, to wtedy będzie niepodległa Ukraina i cud miód orzeszki. Ze przez pokolenia żyli obok siebie bez problemu, to czasu zbliżania się frontu i ruskiej bandy
@Mikstolar
Pomaganie pomaganiem, ale jeśli Ukraina ma zamiar naprawdę obrać zachodni kierunek to musi się zmierzyć ze swoją historią i wykorzenić zbrodniarzy ze swojego wachlarza bohaterów narodowych. Jak mamy nawiązać między naszymi państwami jakiś dalekosiężny sojusz kiedy w ich szkołach będą uczyć, że ludobójcy Polaków byli w sumie spoko i to było jakieś wyższe dobro? Nie mogę sobie tego jakoś wyobrazić.