Wpis z mikrobloga

Hej, takie pytanie. Jeśli równie łatwo byłoby o zamieszkanie i pracę na Florydzie(raczej zachodnie wybrzeże) oraz na Malcie to co skłaniałoby Was za daną opcją.

Takie aspekty życia przychodzą mi do głowy: uciążliwość klimatu, przyroda, niebezpieczeństwa wynikające z klimatu, dzika zwierzyna, życie bez samochodu - komunikacja, zwiedzanie, plażowanie - dostępność plaży na spontaniczny wypad po pracy, bezpieczeństwo - przestępczość, ratowanie życia w nagłym wypadku, koszt utrzymania samochodu(w planach), stosunek zarobków do cen, możliwość wypadu w odosobnione, widokowe miejsce wieczorem, możliwość zakupów na ebayu, amazonie, aliexpress. I inne, o których nie pomyślałem.

#malta #usa #floryda #stanyzjednoczone
#emigracja
  • 10
@grzesiek_ze_stycznia:
Wybrałbym Florydę ze względu na bezpieczeństwo w wypadku iii wojny światowej.
Malta to bardzo strategiczne miejsce, a Floryda cóż, ma za sobą największą armię świata.
Floryda też wygrywa jeżeli chodzi o dostęp do opieki medycznej, póki co jestem zdrowy, ale jakby coś się złego działo wolałbym jednak leżeć w szpitalu z najlepszą opieką, niż na Malcie
@grzesiek_ze_stycznia: Malta to obawiam się jak Podlasie w porównaniu do Florydy. Tam (Floryda) jest boom w cholere bo kawał sektora technologicznego się przenosi ciągle, szał wakacyjny i pracy remote więc przekłada się to na dosłownie boom w każdym sektorze na Florydzie. Ciągnie mnie znowu do USA ale czy akurat tam to nie wiem bo to za gorąco i wilgotno :D Trzeba non stop być w klimatyzowanych pomieszczeniach, masa ludzi wszędzie, budynki,
@LeifEriksson: @Saeglopur: @bb-8:

Raczej nie mam szans na legalizację pobytu w Stanach. Tutaj pracuję w biurze przy projektowaniu instalacji elektrycznych, do niedawna a i jeszcze obecnie dorywczo na budowie. Temperatury do 30st jakoś bardzo nie dawały w kość, zależy od tempa pracy.

Pracy na czarno też jest tam w bród i nie ma problemów z jej podjęciem? Wynajęciem pokoju, ubezpieczeniem się, rozwojem, szukaniem czegoś lepszego?