Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Hej Mirki z #krakow #polskiedrogi
Strasznie kilkukrotnie #!$%@?ła mnie sytuacja na ulicy Conrada na wysokości Ikei. Otóż jak wszyscy wiemy ulica ta prowadzi do wiecznie zakorkowanej opolskiej, przez którą korek ciągnie się już od ronda ofiar. No i okej, normalna sytuacja.
Nienormalne natomiast jest dla mnie to ile cwaniaków stara się ominąć ten korek - obok dwóch pasów do jazdy prosto jest zjazd na stację shell. Ze stacji jest też droga wyjazdowa, która pozwala delikatnie wyminąć ludzi stojących w korku i kończy się zwężeniem na dwa pasy niedaleko zjazdu na azory.
Czy ta banda kierowców z bożej laski którzy dla zaoszczędzenia kilku minut poświęcają cała swoją godność osobistą i czas innych kierowców którzy po ludzku trzymają się swojego pasa - robią to zgodnie z prawem? Gdybym mial kamerkę i nagrał kierującego, który nie tankując ze stacji wymija korek a później #!$%@? się przed szereg, no bo jazda na suwak hehe, i takiego delikwenta zgłosił - to coś mu grozi? Czy w Polsce jak w chlewie i mają pełne prawo do tego manewru?
Chodzi o drogę na screenie, kto przejeżdża pewnie kojarzy. Często też tam niebiescy sypia mandaty za wyprzedzanie (xD) na przejściu dla pieszych.
BeDoEl - Hej Mirki z #krakow #polskiedrogi
Strasznie kilkukrotnie #!$%@?ła mnie sytua...

źródło: comment_1650553418pDD1Ir504OwOiuub9uvdTn.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@BeDoEl: Ja tam codziennie jezdze do roboty i #!$%@? bus pasem a frajerzy stoją. Wystarczy włączyć janosika i przez pol roku tak jezdze i mandatu nie dostałem. Nawet jak bym dostał mandat raz na miesiac 100 zl to i tak mi sie oplaca omijac korek bo wiecej czasu i paliwa bym stracil
  • Odpowiedz
Czy ta banda kierowców z bożej laski którzy dla zaoszczędzenia kilku minut poświęcają cała swoją godność osobistą i czas innych kierowców którzy po ludzku trzymają się swojego pasa - robią to zgodnie z prawem?


@BeDoEl:
tak

Gdybym mial kamerkę i nagrał kierującego, który nie tankując ze stacji wymija korek a później #!$%@? się przed szereg, no bo jazda na suwak hehe, i takiego delikwenta zgłosił - to coś
  • Odpowiedz
@BeDoEl: Wyprzedzanie na niekierowanym przejściu dla pieszych jest nielegalne, i za to ich trzeba tępić. Natomiast manewr, który opisałeś, jeśli na nikim nie wymusimy czy nie złamiemy innego przepisu nie jest nielegalny. Dużo jest takich miejsc, gdzie w Krakowie można zaoszczędzić.

Buractwem, i zachowaniem nielegalnym jest np. jazda na rondzie Kotlarskim (aka Grzegórzeckim) prosto (w kierunku mostu Kotlarskiego) z pasa do skrętu w lewo (prowadzącego w kierunku Dąbia). Natomiast już
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@PanKracy582: w jaki sposób się ośmieszyłem? Że złapałem ból dupy o to, że ktoś cwaniakujac bo ma wysrane na zdrowe zachowania społeczne, jak i w ruchu drogowym, #!$%@? innych? No zesralem się, nie wpuszczam takich ludzi. Pytałem tylko czy jest to dozwolone - skoro jest, to #!$%@?, ale chyba gorzej, że ludzie to wykorzystują ¯\_(ツ)_/¯
@omnipotentmasterofnone: no powiedzmy, że mam, po prostu się #!$%@? tak dwukrotnie stojąc grzecznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@PanKracy582: wiesz no, jak Cię żona zdradza to też nie łamie prawa, ale jako mąż może Cię to #!$%@?, prawda? Więc co jest dziwnego w tym, że sfrustrowalem się tym, że ktoś na cwaniaka omija sobie 300 metrów korku, mimo że to zgodne z przepisami?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@skorpion666: Tu nie chodzi o legalność, tylko o stosunek do innych ludzi. Brak wzajemnego szacunku i myślenia o wpływie swoich działań na innych to cecha typowa dla ludzi bez żadnej kultury.
  • Odpowiedz