Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Hej Mirki z #krakow #polskiedrogi
Strasznie kilkukrotnie #!$%@?ła mnie sytuacja na ulicy Conrada na wysokości Ikei. Otóż jak wszyscy wiemy ulica ta prowadzi do wiecznie zakorkowanej opolskiej, przez którą korek ciągnie się już od ronda ofiar. No i okej, normalna sytuacja.
Nienormalne natomiast jest dla mnie to ile cwaniaków stara się ominąć ten korek - obok dwóch pasów do jazdy prosto jest zjazd na stację shell. Ze stacji jest też droga wyjazdowa, która pozwala delikatnie wyminąć ludzi stojących w korku i kończy się zwężeniem na dwa pasy niedaleko zjazdu na azory.
Czy ta banda kierowców z bożej laski którzy dla zaoszczędzenia kilku minut poświęcają cała swoją godność osobistą i czas innych kierowców którzy po ludzku trzymają się swojego pasa - robią to zgodnie z prawem? Gdybym mial kamerkę i nagrał kierującego, który nie tankując ze stacji wymija korek a później #!$%@? się przed szereg, no bo jazda na suwak hehe, i takiego delikwenta zgłosił - to coś mu grozi? Czy w Polsce jak w chlewie i mają pełne prawo do tego manewru?
Chodzi o drogę na screenie, kto przejeżdża pewnie kojarzy. Często też tam niebiescy sypia mandaty za wyprzedzanie (xD) na przejściu dla pieszych.
BeDoEl - Hej Mirki z #krakow #polskiedrogi
Strasznie kilkukrotnie #!$%@?ła mnie sytua...

źródło: comment_1650553418pDD1Ir504OwOiuub9uvdTn.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
Utrudniasz też jazdę kierowcom, których cwaniacko wyprzedasz, którzy to muszą cię potem wpuszczać.


@ms93:
kolejny dzień w którym wychodki potwierdzają, ze są dzbanami xD
wyprzedzasz kogoś- jesteś cwaniakiem
ktoś wyjeżdża z podporządkowanej- MUSISZ
  • Odpowiedz
Na czym polega to cwaniakowanie? Ktoś złamał przepisy?


@Kogutt: Masz tu prosty odpowiednik tej sytuacji: stoisz w kolejce do kasy w sklepie, nagle ktoś omija ludzi bokiem i się wpycha przed ciebie. Jest jakiś przepis nakazujący przestrzeganie kolejki? Nie, więc zrobił to legalne. Czy to zachowanie jest antyspołeczne, cwaniackie i chamskie? Jak najbardziej, dlatego należy to piętnować. Podobnie jest z omijaniem korków przez stacje benzynowe. To nie jest nielegalne, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@ms93 bardzo chybione porównanie. Na drodze obowiązują jasne przepisy i reguły ruchu. Nie jest zabroniona opisana sytuacja, nie oceniłbym jej też jako cwaniactwo, a radzenie sobie.
Często widzę na drogach sytuację, gdzie ciągnie się kolejka do skrętu np. w prawo, a spokojnie można środkowym pasem podjechać do przodu i płynnie włączyć się na prawy pas, na linii przerywanej. Cwaniactwo? Absolutnie nie.
  • Odpowiedz
@BeDoEl: Czasami tam jeżdżę w ten sposób, żeby ominąć ten korek, często dość też na buspasie, bo skręcam za chwilę w prawo i nie czuje żebym komus przeszkadzał jak sobie szybko smigne :) A jakbym kiedyś dostał mandat to mówi się trudno - mój czas jest wart dużo, dużo więcej.

Jak Cię to frustruje to jeździj motocyklem - po Krakowie się jeździ super poza bardzo nielicznymi idiotami, którzy nie chcą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Orzeech: w takich zakorkowanych godzinach to ja ram może raz na miesiąc przejadę, więc to nic nagminnego, po prostu kilka razy zostałem sfrajerzony i się zastanawiałem czy tak w ogóle wolno xD
  • Odpowiedz
@BeDoEl #!$%@?ąc od faktu, że to niezbyt miłe zachowanie na drodze, co miałoby być nielegalnego w zjechaniu na stację i wyjechaniu od razu? W jaki sposób pomyślałeś że jest jest więcej niż 1% szansy że to łamie jakiś przepis? Jak miałby on brzmieć niby? "Po wjechaniu na stację następuje obowiązek tankowania"?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@albert107: nie wiem, skoro droga na stację prowadzi do skrętu prawo, a ktoś nie wjeżdżając nawet na stację przejeżdża specjalną zatoką(akurat taka jest na tej stacji, coś ala buspas) mógłby popełnić takie samo wykroczenie jak jazda właśnie buspasem.
  • Odpowiedz