Wpis z mikrobloga

  • 0
@Kulek1981 oba mnie satysfakcjonują pod względem ilości kaw. Wiadomo, że im więcej tym lepiej, a finalnie skończy się na czarnej, latte i kapuczinie. XD EQ6 ma fajną opcje robienia dwóch białych więc props. Ale bez tego też przeżyje. 2-4 kaw dziennie pijemy z różowym. Ona głównie mleczne, ja różnie, zależy od dnia. Raz walne czarną bez niczego, raz mam ochotę na jakąś fajną z pianką (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@WarmWeather: siemens eq6 series 300.
W moim przypadku za Siemensem przemawiał wężyk do mleka zamiast pojemnika - mniej mycia po zrobieniu kawy, bo wężyk leci prosto do butelki z mlekiem i tyle.
Oraz cena. W outlecie Media Markt dałem za niego 2000 zł i korzystam od prawie 3 lat. Coś tam się w nim zepsuło, ale na gwarancji mi to naprawili i teraz działa wspaniale
  • 0
@bigasslover dużo osób mówi, że ten spieniacz w DeLonghi to rozebranie i wyczyszczenie w środku to 5-10 minut roboty, plus widziałem, że ludzie to do zmywarki wrzucają i jest lux.

@bb89 kolega w pracy też ma Siemensa od 3 lat i chwali, ale to nadal "tylko" 3 lata. Tyle to DeLonghi ma gwarancji, co też mnie trochę przekonuje.
@WarmWeather: do zmywarki wrzucalem tez, matowieje ale nie traci wlasciwosci smieniajacych. Pamietaj ze ten zpieniacz jak uzyjesz to na nastepny dzien jest do rozebrania i umycia. Nie moze stac tydzien w lodowce;)
Ogolnie DeLonghi ten model jakosciowo jest jak czolg.
@WarmWeather DeLonghi. Ogólnie jakieś 2 miesiące temu miałem podobne rozterki bo szukałem ekspresu i finalnie kupiłem ECAM 370.95S. Czyszczenie karafki do mleka to 5 minut roboty. Dla mnie to plus bo mogę wszystko dokładnie wyczyścić. Plus dla DeLonghi to też czyszczenie bloku zaparzającego, banalnie proste. 3 lata gwarancji i generalnie ten model jest długo na rynku więc większość bolączek jest znana.
@WarmWeather: kolejna rzecz to jest wysokość na jaką można unieść dysze bo nie można zrobić kawy do kubka termicznego 0.5 litra. Obsługa jest za to fajna bo wszystkie elementy można wrzucać do zmywarki
@WarmWeather: może nie do końca na temat ale mam już drugiego krupsa, żeby nie było ten pierwszy ciągle żywy i robi kawę w robocie.

Co do spieniacza rurka spoko patent, wystarczy przepłukać po wyjęciu z kartonika. Mycie tego spieniacza to 3 minuty, łatwo się rozkłada. Nie wiem jak do innych ale do krupsa każda część jest dostępna w zasadzie jak coś jebnie do tego ładnie się prezentuje i nie jest za
@WarmWeather: ogólnie to jest tak, że ekspres automatyczny z pojemnikiem do spieniania mleka lepiej spienia niż taki z rurką, ale za to jest bardziej upierdliwy w czyszczeniu. Coś za coś. Jako, że nie pije mlecznych kaw tylko okazjonalnie komuś robię to wybieram takie bez pojemnika. Z pojemnikiem już miałem i był wiecznie zapleśniały bo zapominałem umyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WarmWeather:
Ja mam DeLonghi, którego podałeś a rodzice siemens s700.

Kawę lepszą robi Delonghi, łatwiejszy w obsłudze jest Siemens, zwłaszcza ten wężyk prosto do butelki mleka to spoko rozwiazanie.
No i mój delonghi po pół roku się zepsuł, co prawda reklamacja uznana i naprawiony, ale prawie dwa miesiące to trwało.