Wpis z mikrobloga

siema, macie jakieś fajne pomysły z czym jeść ryż?
bo nudzi mi sie taki po naszemu z jakimś gotowym sosem na pomidorach a sprobował bym może w stylu azjatyckim, nie mam pojecia co tam mozna dodac bo nigdy nie korzystałem z ich dodatków

#gotujzwykopem
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@aphen ryż jest uniwersalny. Dodaj do niego to co lubisz i będzie smakować. Mięso warzywa owoce morza, owoce lub nawet czekolada. Setki potraw.
  • Odpowiedz
Jeżeli lubisz pikantne to kup kimchi w Lidlu albo w Biedrze. Dodawaj do smaku przy robieniu smażonego ryżu, w sensie gotowany ryż, mięso i warzywa, podsmażone razem. Olej z prażonych nasion sezamu też fajny dodatek do podsmażonego ryzu z dodatkami. Ale olej dodawać na samym końcu bo temp zabija aromat.
  • Odpowiedz
  • 1
@aphen

Z mojego jadłospisu:
Rizotto ze szpinakiem i serem żółtym/serkiem kremowym,

Ryż z potrawką/gulaszem ala meksykańskim (fasola, pomidory z puszki, kukurydza, papryka, cebula,
  • Odpowiedz
@aphen: Risotto, paella, sushi, curry, papryka faszerowana ryżem, chłopski garnek z ryżem, ryżowe placki, klopsy z ryżem i mięsem, pudding ryżowy, ryż zapiekany z jabłkami i cynamonem, ryż z warzywami i kurczakiem, ryż z kimchi, zupy z ryżem. Mnóstwo możliwości.
  • Odpowiedz
@aphen: ryż + dowolne warzywa na patelnię + przyprawy + ser/ketchup do smaku, można poszerzyć o jakąś szyneczkę, mięsko, może mielone tak po prostu dodane do warzyw bez sosu

ryż + dowolne mało wodniste owoce + jogurt/śmietana + cynamon/cukier do smaku, sztandarowy zestaw to ryż z jabłkiem i cynamonem, można dodać jeszcze np. twarogu
  • Odpowiedz