Wpis z mikrobloga

Hej. Takie pytanko. Z założeń umowy zlecenia wynika podobno swoboda miejsca i czasu pracy. Rozumiem to tak, że pracodawca nie może narzucić miejsca i czasu pracy, a jedynie zakres. I tutaj pytanie. Jak ma się do tego zarządzenie nt. pracy hybrydowej. Przez okres ostatnich dwóch lat zmieniało się to regularnie, więc nie jest to jakoś ściśle ujęte w umowie. Czy pracodawca w takim IT ma mi prawo narzucić pracę hybrydową w wymiarze 60/40 na zleceniu, czy jest do tego uprawniony jedynie w przypadku umowy o pracę?
#poradaprawna #umowazlecenie #pracait #praca
  • 5
  • Odpowiedz
@Cytryn__: jak dla mnie nie ma, ale wiekszosci pracodawcow to nie obchodzi. pytanie czy faktycznie masz jakis okres wypowiedzenia ktorego złamanie "dyscypilarne" z ich strony by powodowały że jest o co walczyć w sądzie
(o hajs za okres wypowiedzenia)
  • Odpowiedz
@tylkodzienna: bo ja mialem troche inne sytuacje w przeszlosci, tzn firma "dyscyplinarnie" zrywala umowe b2b z pominieciem okresu wypowiedzenia, bo probowali narzucic mi rzeczy do ktorych nie mieli zadnego prawa wg umowy (typu regulowane godziny pracy)

teoretycznie do ugrania w sadzie, w praktyce takie wały w szablonie umowy że byłoby ciężko o cokolwiek. ( _)
  • Odpowiedz
@villager: @tylkodzienna: spoko. Nie robię w Januszexie i nie gadałem jeszcze z szefem o tym nawet. Nie jest to dla mnie nic uciążliwego obecnie. Natomiast wiem, że ludzie raczej tego przestrzegają i byłem ciekaw na czym w sumie stoję.
  • Odpowiedz