Wpis z mikrobloga

Warto rozważyć taki marketowy rower do 2k? https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/rowery/rowery-i-hulajnogi/rowery-gorskie/rower-gorski-009925/
Planuje wrzucić jakieś bardziej szosowe opony 29", a sam osprzęt wydaje się ok, jak na przeznaczenie dojazdów miejskich. Pierwotnie szukałem coś ala fitness, ale dostępność takowych jest raczej nieznana.

Przyznam, że od szukania i sprawdzania dostępności w wielu sklepach, spadły mi wymagania. Tego powyżej rozważam jako drugi rower, bo obecnie jeżdżę fullem meridy, ale ten wygodny jest tylko do lasu.
#rower #rowery
  • 17
mnie zaskakuje dość wysoka waga >15kg. Może to wina ciężkiego amortyzatora (ew. można wymienić).


@rowerek0000: no to kosztuje 1500 zł, więc nie oczekujmy cudów. Generalnie w takich rowerach amortyzator to prawdopodobnie zbędny ciężar, który i tak będzie ledwo działać. Sama rama pewnie nie jest jakimś super odelżonym amelinium, o ile w ogóle jest amelinium. Koła też ważą pewnie tyle, co lekka szosa. Ale mimo tego za 1500 wydaje się naprawdę ciekawa.
amortyzator to prawdopodobnie zbędny ciężar, który i tak będzie ledwo działać


@kuraku: Paaanie - pomarańczowy, więc to Fox Factory Series, to musi działać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@kuraku: W sumie to nie wiem po co teraz pakuje się do wszystkich rowerów nawet tych za 700zł hamulce tarczowe i amortyzatory. Mam w swoim v-brake, sztywny widelec i nie odczuwam z tego powodu dyskomfortu. Wg mnie sztywny widelec jest dużo mniej wkurzający niż niedziałający amortyzator.
@r4do5: tarczówki to akurat nie problem, szczególnie, że tu są hydrauliczne. Ale sztywny widelec by się lepiej sprawdził, tylko to też jest kwestia przyzwyczajeń. Ludzie chcą mieć amortyzator.

Tak samo ja bym je klepał z napędem 1x/2x najlepiej, bo to ma więcej sensu.
@kuraku: Tylko zapewne tanie hamulce tarczowe też ważą tyle co lekka szosa, a v-brake-i są lekkie i działają.

z napędem 1x/2x najlepiej, bo to ma więcej sensu.


@kuraku: nie rozumiem
@rowerek0000: Skoro chcesz tam wrzucać "bardziej szosowe opony" a rower głównie do jazdy w mieście to na twoim miejscu kupiłbym coś w rodzaju Lazaro Aero, dostępność jest okej i wejdzie tam całkiem szeroki kapeć.
A jak uparłeś się na uginacz to jakiś cross jak Riverside 500/900.

Edit: Lazaro chyba jednak niedostępne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rowerek0000: Przecież ten rower nawet nie ma jakiejkolwiek specyfikacji plus spójrz na tą ramę wygląda jakby chińczyk zespawał kilka rurek PCV, koła pewnie z gównolitu z nieserwisowalnymi piastami, widelec wygląda na jakiś zoom.. jedynym jasnym punktem tego roweru to hamulce hydrauliczne a to trochę za mało. Szkoda pieniędzy taka moja opinia. Jak nie chcesz dopłacać to bierz Riverside 500 w tej cenie i tyle.
@rowerek0000: Jeśli chodzi o Elitary to obiło mi się o uszy że ten rower ma bardzo długą ramę i do tego dość długi mostek bez przymiarki bym go raczej nie brał pozycja może być dość agresywna. Sprawdź Riverside 900 / ST 530, ew. może jeszcze jakieś Indiany / Northtec.