Wpis z mikrobloga

@WiewiurPL: Niby QuadLock ma podkładkę antywibracyjną, ale słyszałem opinie że dalej sensor od aparatu się potrafi uszkodzić.

Osobiście wyciągnąłem starego Xiaomi z szafy i zainstalowałem tam wszystko do navi. Używam zwykłego pokrowca (Lampa), a iPhone mam w kurtce.
Kasę wsadziłem w Cardo Spirit HD bo obsługuje dwa urządzenia, więc mogę słuchać GPSa/muzyki z Xiaomi, a telefony odbierać z iPhone'a.
@WiewiurPL: iPhony sa wrazliwe na jakiekolwiek wibracje, a nawet gwaltowniejsze ruchy reka podczas uzytkowania. Przypadki odklejania sie ekranu i luszczenia matrycy aparatu byly bardzo czesto odnotowywane podczas spoczywania telefonu w uchwycie samochodowym na postoju z wlaczonym silnikiem, co ciekawe samochody wyposazone w silniki diesla mocno potegowaly niepozadane efekty destrukcyjne telefonow z Cupertino. Producent zaleca by telefony trzymac w domu w zamknieciu, wtedy sa najmniej narazone na jakiekolwiek zniszczenia. Nawet do sprzedazy
@FFireBlade954: Znaczy się ja wiem, że heheszki, Apple bad, Xiaomi lepsze, ale problem z tego co wiem dotyczy każdego telefonu który korzysta z optycznej stabilizacji obrazu więc w tym wypadku to do gablotki leci każdy współczesny telefon z lepszym aparatem chyba ¯\_(ツ)_/¯

Ale aż tak w sumie nie wchodziłem głęboko w ten temat.
W każdym razie byłbym ostrożny z instalowaniem każdego "topowego" telefonu na motocyklu niezależnie od marki.

@WiewiurPL: Ja
@FFireBlade954:
@WiewiurPL:
Ja mam tę nakładkę antywibracyjną do quadlocka i używam z iphone 11, jak na razie aparat nie wariował a wcześniej jeździłem wibratorem znanym jako duke 390 na którym po dłuższej trasie nawet ręce miały problem ze stabilizacją xD. Teraz trochę gładszy silnik niż ktmowy singiel i też nic się nie dzieje z telefonem, póki co.
@Harundo: ja to sporadycznie potrzebuję, i chciałem kupić już jakiś dobry na lata. Ale jak nie będe ukrywał opcja z tanim telefonem bez karty tylko do navi sprawdzi się mi chyba lepiej.
Quad też słabo - dedykowane etui a korzystam z magsafe dużo, musiałbym to przekładać kombinować itd.
Zamontować uchwyt na sporcie nie jest tak prosto.
@WiewiurPL: No to jest minus quadlocka, że trzeba mieć to etui (mają niby jakiś taki uniwersalny uchwyt ale to już równie dobrze można sobie kupić rama albo cokolwiek innego), natomiast moja różowa ma na swoim moto tę podróbę rama i tak trochę słabo jest z umiejscowieniem tych trzymadeł bo jej wciskają guzik od blokowania albo głośności przez co ma tel wpięty tak że wystaje z góry a nie jest idealnie na
@FFireBlade954: To może tylko Apple się do tego oficjalnie przyznał ¯\_(ツ)_/¯

A jak nie chcielibyśmy być konsumpcyjni to trzeba by zacząć naśladować Amiszów i się odciąć od wszystkiego.

Ja też mam iphone'a, żyje i nawet jestem bardziej z niego zadowolony niż z poprzednich androidów jakie posiadałem.

Ale nie zaczynajmy wojny na to co lepsze, żadne korpo nie jest niczyim przyjacielem i nie ma co utożsamiać się z jakąkolwiek marką.

Każdy niech
@WiewiurPL: osobiście używam takiego (ja i moich 3 znajomych) >>>KLIK<<< tylko dałem 60zł i nie mam iPhone, ale... kupiłem taki znajomemu do iPhone i na razie po sezonie nie ma żadnych problemów. Telefon w tym uchwycie przeżyje zapewne mnie po odpukać kraksie jakiejś konkretnej; siedzi w nim pewnie i stabilnie. Nie przepłacałbym za jakieś RAMy. itp

Znaczy się ja wiem, że heheszki, Apple bad, Xiaomi lepsze, ale problem z tego co wiem dotyczy każdego telefonu który korzysta z optycznej stabilizacji obrazu więc w tym wypadku to do gablotki leci każdy współczesny telefon z lepszym aparatem chyba ¯_(ツ)_/¯


@TerokNor: a tylko o apple się czyta, że mają z tym problem na grupach( ͡º ͜ʖ͡º)

Zresztą. każdy współczesny telefon przez tę głupią modę na