Wpis z mikrobloga

Te pisowskie śmiecie mnie rujnują podatkowo. Przez polski ład muszę płacić 2x więcej podatku niż miałem płacić, dodatkowo muszę uregulować składkę zdrowotną za 3 miesiące tego roku, bo weszły zmiany. Do tego dochodzi inflacja i rosnące ceny wszystkiego, poza zarobkami. Dopiero co zrobiłem ogrzewanie gazowe w mieszkaniu, oczywiście żadnej dopłaty nie dostałem, mimo likwidacji pieca. Nic nigdy to państwo mi nie dało, przez całe życie ja ani moi rodzice ciężko pracując nie dostali żadnego wsparcia. A państwo Nas coraz bardziej rucha, nakłada na nas ogromne podatki w postaci inflacji, zadłuża kraj rozdając socjal naeao i prawo to Ukraińcom, to patologii, to na dzieci, w tym te z bogatych domów. To gargantucznie obrzydliwe. Każdy kto głosuje na tych szkodników ma krew na rękach. Niszczą wszystko, w tym przepalając w tak trudnych czasach miliony złotych dziennie na kary za nieprzestrzeganie prawa. Zwalają wine na wojnę, a prawda jest taka że większość problemów, w tym tak wysoka inflacja, to polityka rządu i banku centralnego.
Gardzę pisem, partią która wspiera bogatych, patologię, dzieciorobów, a tych którzy stanowią najbardziej wartościowy składnik tkanki społecznej, czyli młodych i ambitnych, którzy chcą się wyrwać z biedy, wyedukowali się, chcą zakładać własne firmy, zarabiać więcej niż minimalna czy średnia, na każdym kroku #!$%@? się najbardziej. Partia rządząca z ludzi ambitnych na dorobku zrobiła sobie dojną krowę, której pieniądze rozdaje glupiemu elektorowi emerytów i głupim niewykształconym nizinom społecznym, które nie umieją nawet używać prezerwatyw, a mnożą się bezrefleksyjnie, czy ich na dziecko czy nie. Pluje na ten gówno kraj, pluje na partie PiS, pluje na każdego jej wyborcę, bo rujnuje ten kraj. Nawet jeżeli obecnie jest beneficjentem, to zabiera przyszłość swoim dzieciom.


#pis #zalesie #polityka #prawo #przemyslenia #biznes #dzialalnoscgospodarcza #wybody
  • 15
@krytyk__wartosciujacy: #!$%@? mnie jak widzę alternatywę w po, a nagle słyszę kolejne socjalne postulaty, o podwyżkach dla budżetówki czy jeszcze większych ulgach dla emerytów czy innych niewydajnych gospodarczo obywateli. Po drugiej stronie zaś konfederacja która chce karać za aborcję i wywalić na z unii xd a ja po prostu chciałbym żeby było normalnie.. Chciałbym, żeby ludzie którzy nabrali kredyty pod korek za to zapłacili, tak jak ja place za swoje błędy.
@FrankUnderwood: wolę niespełniającą obietnic wyborczych opozycję niż spełniającą obietnice "zjednoczoną prawicę" ;-)
Sorry, opozycja miała kilka niepopularnych społecznie decyzji politycznych podyktowanych finansami publicznymi. I przez to między innymi przerżnęła.
Tu nie chodzi o to, że ma wrócić, to co było, bo arytmetyka sejmowa jest nieubłagana, ale żeby nie było dalej jak jest teraz.

Sprawa z kredytami jest bulwersująca, ale dochodzimy tutaj do innej, fundamentalnej kwestii - roli państwa.
Jeśli powiesz ludziom
@krytyk__wartosciujacy: rozdawajmy wincyj i wincyj aż zamienimy się w kraj gównem płynący. W sumie niewiele już brakuje. Coraz bardziej widać zaniedbane miasta bo nie ma pieniędzy, służba zdrowia coraz gorsza, ludzie coraz bardziej #!$%@? bo pracują 2x tyle co kiedyś a pieniądz z dnia na dzień traci wartość. Tylko hołota z bombelkami się cieszy bo ich gówniaki stać na ps5 i smartfoniki za 2 koła, a starych na tv i alko.
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: ale daj alternatywę na wygranie wyborów. Młodzi, co nie chodzą na wybory?
Mamy geriatriokrację!
Ja daję pomysł - obiecać, ale nie spełnić obietnic. Albo spełnić tylko kilka.
Każda partia/koalicja, która przejmie rządy po PIS będzie latami sprzątać ten śmietnik. Lata wyrzeczeń.
Kto zagłosuje na taką perspektywę?

Parafrazując kapitana TU-154: Po-my-sły!
Daj pomysł, zamiast tylko narzekać
@krytyk__wartosciujacy: czyli Polska to kraj niewolników robiących za frajer i nie ma sensu tu siedzieć ¯\(ツ)_/¯
Janusze sobie poradzą, co odważniejsi wyjadą, politycy swoje zarobią, znajomi i krewni królika będą grzać ciepłe stołki, patusiarnia i roszczeniowe bydło swoje wywalczy, a reszta biernych będzie na ich wszystkich robić. Polacy chcą być biedni na własne życzenie i żyć w syfie jak kacapy i nic z tym nie zrobisz ¯\
(ツ)_/¯
@krytyk__wartosciujacy: skończy się tak, że Polska będzie brać kredyty, UE będzie trzymać na kroplówce trupa, a Polacy będą robić za frajer bo inflacja będzie zżerać ich zarobki. Polskie firmy się nie rozwiną z braku pieniędzy, wszędzie będą zagraniczne koncerny i państwowe molochy. Szczerze wątpię, żeby Polska gospodarka się załamała, co w sumie jest bardzo złym scenariuszem bo nic się nie zmieni. Najgorsze jest nowe pokolenie, które wyrosło na 500+ i jest
@krytyk__wartosciujacy: świat powinien dążyć do wyeliminowania wad demokracji. W mojej opinii technokracja lub demokracja, w której waga głosu zależna jest od losowego testu, który musisz wykonać przy urnie wyborczej na temat wiedzy z ustroju państwa, polityki pieniężnej, ekonomii itp. Wtedy być może jest szansa na poprawę jej jakości. W przeciwnym upadku będziemy zmierzać ku kolejnemu upadkowi gospodarczemu przez coraz większe rządy populistów.