Wpis z mikrobloga

ostatnio #!$%@? wkręciłem sobie fazę że fajnie byłoby zostać pilotem samolotu i zacząłem obsesyjnie szukać informacji o wymaganiach
no ale 65k na licencję + brak #!$%@? umysłowego
ciężko, ciężko
zastanawia mnie też czy możnaby jeszcze spróbować zostać pilotem mając 27 lat, czy już może za późno na takie fanaberie
taki pilot to ma pewnie #chadowezycie
i tak skończę jako samotny stulej bez rodziny to przynajmniej miałbym coś z tego życia
#przegryw #stulejacontent #lotnictwo
  • 19
@GoldenJanusz: w srandemii nastałe trudne czasy dla adeptów lotnictwa. Stało się to profesją tylko dla wybranych, tj. bananów. Aczkolwiek znam przypadek gościa, który odkładał każdy grosz na kurs, więc nie jest za późno.
Bawicie mnie z tym stękanem starych dziadów. Internet sprał mózgi.
@GoldenJanusz: Też swego czasu się tym interesowałem. Sam kurs to jeszcze mały pikuś, problemem jest wylatanie wymaganych godzin poza kursem i to jest największy koszt całego przedsięwzięcia. Można też szukać okazji gdzie linie lotnicze same robią nabór do swoich szkółek ale ilość chętnych jest tak duża, że dostanie się graniczy z cudem.
@GoldenJanusz: PPL to obecnie koszt koło 25k, potem musisz dolatać minimum 100h (aby rozpocząć CPL musisz mieć 150h nalotu). Jak podpiszesz umowę od 0 do CPL to ogarniesz to wszystko bez VAT i bedzie to kosztować pewnie jakieś 80k. Jak już zrobisz CPL to zakręć się w jakimś aeroklubie do holowania szybowców albo czegoś takiego, będziesz miał robotę, zrobisz sobie nalot za free, a poza tym jeszcze może będziesz miał zniżki