Wpis z mikrobloga

#matura #polski #szkola
Jak się uczyć do matury z polskiego? Miesiąc temu na próbnej nie zdałem, bo miałem za krótkie wypracowanie i ucieli mi punkty. Stresuję się, a wiem że ta matura jest teoretycznie prosta. Przez to odpuściłem trochę inne przedmioty bo zależy mi żeby to zdać.
  • 8
  • Odpowiedz
  • 2
@wojak150 Najpiew powtórz najważniejsze fakty, żeby nie jebnąć kardynała. Potem czytasz temat, tekst i zaczynasz od wstępu, tezy najczęściej potwierdzającej temat i lecisz z rozwinięciem. Pierwszy akapit rozwinięcia to interpretacja tekstu, potem odnosisz się do całej lektury i następnie dajesz własny przykład. W podsumowaniu robisz coś aka wniosek interpretacyjny. Pamiętaj żeby nie streszczać, a interpretować i licz na szczęście że nie będzie wesela xD
  • Odpowiedz
@wojak150: Ogarnij motywy z lektur obowiązkowych i pisz rozprawki. Możesz nawet na kompie pisać. Mi to przynajmniej bardzo pomogło bo złapałem zajebisty flow pisząc. W każdym razie innej drogi nie ma. W wypracowaniu #!$%@? teze na morde w 1 akapicie + trochę lania wody na temat. Potem jedziesz z przykładami z książek które potwierdzą tezę. Na koniec podsumowanie wszystkich ujęć na dany problem. Jaki miałeś temat tej rozprawki na próbnej? A
  • Odpowiedz