Wpis z mikrobloga

Czy zwyczaj Zajączka przynoszącego dzieciakom prezenty i chowającego je gdzieś tam po kątach w koszyczkach jakoś dziwnie przeniósł się z czwartku na dziś, czy może przegapiłem jakąś kolejną zmianę kulturową? Nie jestem za bardzo na bieżąco ze światem dzieciaków. Pytam, bo już któryś raz dziś dowiaduję się, że gdzieś tam "dzieciaki szukały czekoladowych jajek"? Dzisiaj? Wtf?
#wielkopolska #poznan
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bonczur: To nie wiem dlaczego dzieciaki sąsiadów moich starych biegały dziś po ogródku szukając jaj czekoladowych, a w tv słyszałem, że dom kultury gdzieś tam zorganizował jak co roku szukanie czekoladowych jajek i tradycję tą zapoczątkował 7 lat temu (wtf?)?
@Kinior: U mnie tez to był zawsze czwartek.
  • Odpowiedz
@bin-bash xD


@pawel694: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaj%C4%85c_wielkanocny
cytat:
. W Polsce obchodzony jest w niektórych regionach, m.in. na Śląsku, Pomorzu Zachodnim, czy w Wielkopolsce[3]. Według tradycji zając chodzi z koszykiem wielkanocnym i zostawia prezenty (zazwyczaj są to drobne upominki lub słodycze) w pierwszy dzień[a] Świąt Wielkanocnych w koszyczkach ukrytych w domu lub ogrodzie[3], wyścielonych pociętą na paski zieloną bibułą[4].
  • Odpowiedz
@bin-bash: Hmm ciekawe, no bo przecież wic polegał na tym, że później to co przyniósł zając, dzieciak mógł włożyć do koszyczka, który szedł do święconki. Dlatego w czwartek. Ale co do reszty (ta kolorowa bibuła w koszyku itd.) to się zgadza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niecodziennyszczon: jak żyję to zajączek zawsze przychodził w niedzielę () A też Wielkopolska, blisko Poznania. Aż się popytam jutro w robocie znajomych kiedy zając przychodził do nich i do ich dzieci/wnuków obecnie xD
  • Odpowiedz