Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Po kawie z ekspresu ciśnieniowego u teściów zakochałem się w kawie na nowo xD
Da się ją pić chwilę po zaparzeniu, świetnie smakuje, no cudo.
Teraz powstaje pytanie, jaki kupić do ok 2,5k zł.
Myślę że dziennie max 5/6 kaw, większość z mlekiem, możliwość personalizacji i zapisywania swoich ustawień też jest dość istotna dla różowego.
Patrząc po wpisach osób takich jak @Kulek1981 skłaniam się bardziej w stronę Krupsa.
Macie jakieś porady co do wyboru jakiegoś konkretnego modelu? Czy iść w Siemensa?
#kawa
  • 38
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hugenot111: W krupsie raczej słabo z personalizacją, chyba że kupisz model z BT, wtedy w apce sobie zapisujesz parametry do wybranej.
Siemens s100 też nie ma personalizacji, dopiero s300 bodajże.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hugenot111: Philips lattego tak naprawdę jakikolwiek model. Na plus w tym ekspresie są dwie rzeczy - pojemnik na Mleko nie posiada żadnych rurek, przez co łatwo go czyścić bez specjalnych środków. Drugi plus to demontowalny blok zaparzający, dzięki czemu długo wytrzymuje bez napraw, bo łatwo usuwać tłuszcz z kawy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kulek1981: Jeśli dobrze widzę to Intuition Preference ma jakąś opcje Ulubionych z możliwością zapisania jakiegoś ulubionego profilu ale nie jestem na 100% pewnien bo ciężko o informacje:/ A nie powiem że Krups wygląda mega dobrze.
@Jarem12: No właśnie piłem wczoraj z serii LatteGo i odrzuciło mnie to że pianka mleczna składała się z wielkich bombli:P
@Hugenot111: Tak. Właśnie przez te plusy, które wymieniłem w pierwszym komentarzu. Teściu kupił jakiegoś ogromnego Krupsa i mu padł miesiąc po gwarancji, przez to, że cały blok zaparzający był zasyfiony tłuszczem z kawy. A przez to, że w moim jest demontowalny, to raz że łatwo go czyścić, a dwa, że łatwo smarować. Do tego masz filtry kamienia z wody, przez co odkamieniasz go raz na rok. Jedyny minus mojego modelu to
@Hugenot111 też poluje w tej cenie i na razie chyba faworytem De'Longhi ECAM 350.55.B. ostatnio był w promce na euro za 2500 + 3kg kawy, albo na al.to za 2400 + 2 szklanki. Ogólnie regularnie w promocji za około 2300-2400. Philips podobno serwisowanie średnie, ktoś mi gdzieś pisał. Jak znajdziesz coś ciekawego to wołaj.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hugenot111: Nie brać tanich, bo są tanie konstrukcyjnie. Te ich spieniacze są fajnie zrobione, ale mają kilka delikatnych miejsc i z czasem można to uszkodzić myjąc. Trzeba płukać po każdym użyciu i jak wlejesz za dużo mleka, leci do zlewu. Niemniej sam system całkiem ok.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kulek1981: Okej, teraz już ostatni raz xD
Bo za 2700 znalazłem opcje Saeco GranAroma 6582/30. Widzę że to w gruncie rzeczy Philips tylko wydaje się bardziej bogaty w opcje. W porównaniu do Philipsa faktycznie jest to trochę lepsza liga?