Wpis z mikrobloga

#!$%@? fotoradar jebnął mi fotkę w Niemczech. Jak to wygląda ze ściągalnością? Obszar zabudowany, na oko z 30km/h za dużo jechałem;/ widzę na necie, że 260 euro XD #!$%@?. Ściągną to ze mnie jak mieszkam w PL?
#niemcy #mandat
  • 62
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fan_comy: Do właściciela auta przyślą wezwanie do wskazania kierowcy w momencie wykroczenia (często można wskazać przez stronę internetową). Później do samego kierowcy przyjdzie mandat.

Należność za niezapłacony mandat Niemcy mogą dochodzić przez polski sąd łącznie z egzekucją komorniczą.
  • Odpowiedz
@fan_comy: Wczoraj dostałem mandat za przekroczenie o 6 km/h w zabudowanym. Auto zarejestrowane na ojca i przyszło do Polski i po polsku wszystko opisane. 20 euro. Zajęło im to 5 tygodni.
  • Odpowiedz
@fan_comy Siema, kwotą bym się na razie nie martwił bo sam dostałem kilka mandatów w DE. Co prawda kilka lat temu ale zawsze były niższe niż zakładałem. Przyjść przyjdzie prawie na pewno, jednak jest nadzieja że nie dojdzie. Generalnie jak minie jakiś określony czas ( musisz doczytać ile ale chyba 6msc to było ) to nie musisz go płacić. Mandat musi też być po polsku, jak nie będzie odpisujesz im po polsku
  • Odpowiedz
Z Niemiec nie przychodzą jako listy polecone, nigdy. Z Francji owszem i to później idzie do komornika. Z Niemiec nie
  • Odpowiedz
Ściągną to ze mnie jak mieszkam w PL


@fan_comy: no pewnie, ewentualnie jak następny raz zatrzymasz się w niemczech kiedykolwiek to od razu pojawią się policjanci, zwłaszcza w jakimś hotelu np
  • Odpowiedz