Wpis z mikrobloga

  • 1
@WillyJamess: @Binnion: moja ulubiona historia jest o tym, że Maryja szła przez gorącą pustynię, zobaczyła wielkiego potwora i tak się wystraszyła ze aż urodziła XD
Jak byłam na kolonii gdzieś ok 2007 roku, to kierowniczka kolonii uznała, że musimy iść w niedzielę do kościoła, bo mamy grupę dzieci z klas 2 i 3, a one muszą chodzić. Po tej powyższej historii jej powiedziałam, że jak w kolejnym tygodniu zabierze nas
  • Odpowiedz
@WillyJamess: O, wykopki przekonane, że orzą całą biblistykę? Nowe, nie znałem xD

Wyobraź sobie teraz taką historię. Ktoś, kto cię bardzo nie lubi, zakłada na jakimś portalu konto WillyJamess i wypisuje komentarze: "Gwałcę małe dzieci". Uratowałeś ciężarną kobietę z pożaru, wymyśliłeś lekarstwo na AIDS i zapobiegłeś globalnemu ociepleniu, więc w roku 4000 wielu wspomina cię jako wielkiego człowieka. No ale jakiś intelectually superior wykopek znalazł komentarze o gwałceniu małych dzieci Ktoś
  • Odpowiedz
@Binnion No konkret, ale dla mnie wygrywa historia, gdzie za jakimś apostołem biegło kilkunastu gowniakow i przezywali go od "Łysków". Ten poskarżył się Bogu, a miłosierny i dobry pan z chmurki zesłał dwa niedźwiedzie, które rozszarpały dzieci i skończyło się rumakowanie.
  • Odpowiedz
  • 9
@Clermont Ale nawet w kanonie nic się nie trzyma kupy. Poczytaj sobie różne Ewangelie w temacie chociażby właśnie zmartwychwstania: kto poszedł do grobu, co zobaczył i co było dalej - to się wzajemnie wyklucza xD
  • Odpowiedz
@WillyJamess: Czytałem wielokrotnie - bezpośrednio z Biblii, nie ze stron typu 1001 głupot z Biblii do orania wujków przy rodzinnym obiedzie. Nie rozumiem, czemu nie wybrałeś sobie do ataku czegoś z ST, gdzie bez znajomości backgroundu rzeczywiście może się w głowie nie kleić parę rzeczy, tylko akurat Ewangelie, które dość łatwo bronić. Po prostu pisarze biblijni mieli różne osobowości, wychowali się w różnych środowiskach i też na różne rzeczy w
  • Odpowiedz
Uprzedzam, że jak podlinkujesz mi teraz jakiś gotowy wykaz miliona "błędów" i "nieścisłości" takiego typu jak podałem na końcu, to raczej nie spędzę nadchodzącej nocy na ustosunkowywaniu się do wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@WillyJamess: Brakuje jeszcze tej historyjki, gdzie dzieci śmiały się z jakiegoś łysego gościa, więc Bóg zesłał dwa niedźwiedzie, które rozszarpały dzieci. To chyba nawet żaden apokryf, tylko legitna historia ze starego testamentu xD

@Kresse: mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: "Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku!" 24 On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły
  • Odpowiedz
@adibor Yhy, rzeczywiście w Ewangeliach wcale nie ma wyraźnej myśli przewodniej. Tylko szczegóły się się zgadzają. Natomiast generalnie "nic się nie trzyma kupy", wszystko się wyklucza xD
  • Odpowiedz