Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, zastanawiam się jak najlepiej obejść pewną sytuację. Na jednej platformie do sprzedaży (Etsy) dostałem kiedyś bana przez co jestem wykluczony jako sprzedawca na zawsze. Jedyną opcją obejścia tego to zrobienie konta na kogoś innego.
No i załóżmy, że ktoś z rodziny się godzi, ale jak to rozliczać? Dopóki przychód z tego będzie mały to bez DG, ale jak później tą kasę przerzucić do mnie? Co jeśli sklep bardziej się rozkręci i konieczne będzie założenie DG, ale wypłata z tej platformy nadal będzie musiała iść na konto założone na dane tamtej osoby (brak możliwości zmiany na tej platformie)? DG będzie musiało być założone na tamtą osobę bo wypłata z platformy będzie musiała iść na jej konto? Pytam póki co teoretycznie, w przyszłości odezwę się z tym do jakiegoś księgowego.

#firma #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma #bankowosc #finanse #ksiegowosc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #625b5551ed0d2e55b1eb1c8d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 4
OP: @Fryderyk94
Bany na Etsy to jest jeden wielki żart. Bana możesz dostać bez powodu bo twoje konto zostało uznane jako niebezpieczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety szansa na unbana jest równa prawie 0 - na emaile nikt nie odpisuje, a telefonicznie totalna zlewka. Mój powód bana to, że konto zostało uznane właśnie za niebezpieczne, a szczegółów nie idzie się dowiedzieć. Takich przypadków jak mój jest multum
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem jak ten twój sklep działa, ale sp. z o. o. chyba będzie najlepszą opcją. Tylko pamiętaj, że jeżeli sklep internetowy się zabezpiecza, to szybko wykryją, że sprzedaje osoba z banem, adres/ciasteczka/ip itd. to wszystko jest werfyikowane