Wpis z mikrobloga

Proponuję Ci zgłębienie kolejnego terminu: "Projekcja"


@maniac777: No, muszę powiedzieć, że coraz większy szacunek wzbudzasz swoją elokwencją. Poprosiłbym Cię o więcej takich słów, ale pewnie nie dam rady ich spamiętać.
  • Odpowiedz
Eh... do czego to doszło że wiedza powszechna jest postrzegana przez niektórych jako wiedza ekspercka, a potoczna polszczyzna została opisana jako elokwentna :)


@maniac777: Jaki ogrom pracy przed Tobą! Nieś nam tą wiedzę!

  • Odpowiedz
Jaki ogrom pracy przed Tobą! Nieś nam tą wiedzę!


@GajowyBoruta: Proponuję byś na początek sprawdził jakie znaczenie mają słowa "powszechna" i "potoczna". Chyba że rozumiesz znaczenie tych słów. Jeżeli tak, to na Twoim miejscu skonsultowałbym z lekarzem czy mówienie o sobie w liczbie mnogiej nie jest przypadkiem objawem jakiejś choroby.
  • Odpowiedz
@maniac777: Cóż ja bym zrobił bez Ciebie! Nie dość, że próbujesz do mojej tępej głowy wtłaczać ową wiedzę powszechną z zakresu języka polskiego, której jako prosty człowiek nie posiadłem, to jeszcze służysz bezpłatnymi poradami zdrowotnymi! Naprawdę nie wiem, jak Ci dziękować. Powiedz mi, czy w powszechnej tudzież potocznej wiedzy językowej posługiwanie się przecinkami jest passé? Ja prostak je stosuję, ale patrząc na Twoje wykształcone maniery sądzę, że to niepoprawne.
  • Odpowiedz
@GajowyBoruta: Może nie wiesz, ale funkcją języka jest nie jego poprawność lecz komunikacja. Zaczynam podejrzewać, że Twoje niedostatki intelektualne, których znaczną ilość w toku tej dyskusji ujawniłeś, mogą utrudniać Ci pojmowanie merytorycznej strony wypowiedzi przez co starasz się przekierowywać jej bieg na przecinki właśnie. W mojej ocenie dalsze kontynuowanie polemiki będzie się wiązało wyłącznie z tym że będziesz tracił więcej mojego czasu (uwaga, kolejna metafora ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz