Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do postu @StellariaMirabilis porównującego życie to gry

https://www.wykop.pl/wpis/65019039

Trzeba zauważyć że jedynym celem "gry" jest prokreacja. Każda inna potrzeba i cechą człowieka służy temu aby się rozmnażać.

Człowiek inteligentny wyciągnie z tego jedyna możliwa konstatacje, że życie tylko po to aby zrobić dziecko które z kolei zrób sobie dziecko jest totalnie pozbawione sensu.

Natalisci powtarzają jednak że to świetny pomysł gdyż tak mówią im instynkty.

#antynatalizm #przemyslenia
  • 54
@galek a ty co, wierzysz w bożka i że życie ma jakiś głębszy sens? Myślisz że będziesz aniołkiem po śmierci?

Życie nie ma zaplanowanego snesu. Jeden będzie ćpal i umrze, inny zrobi sobie gromadkę dzieci, a jeszcze inny będzie siedział w pokoju i grał w gry.

Każdy decyduję sam o sobie, każdy ma swoją moralność która jest bardzo lokalnym zjawiskiem. Ja nie byłbym wstanie ubić ryby na święta, czy zabić kury na
obiektywnego celu życia


@galek: to fikcyjny termin i takie cos nie istnieje, cel jest taki jaki sam mu nadasz, to oczywiste. dlatego ten 1 post to belkot bo sam zrobiles sobie zalozenie i z nim dyskutujesz
via Android
  • 7
@Mac02 o czym ty piszesz ? Czy możesz to jakoś logicznie uporządkować?

Życie nie ma zaplanowanego sensu - właśnie o tym jest mój post

Każdy vedyduje sam o sobie - nikt nie decyduje sam o sobie, poczytaj trochę o movie wolnej woli. Decyduje za ciebie chemia w mózgu i zasady wgrane przez społeczeństwo.

Serio wierzysz ze jestem w stanie decydować o tym czego pragniesz ?

Nie rozumiem tego wywodu o moralności- moralnosc
@galek chemia, homrony mają wpływ. Społeczeństwo tez ma wpływ. Ale to ty decydujesz czy będziesz miał dziecko czy nie, czy kupisz bezalkoholowe piwo w pubie czy wódkę, czy odmówisz babcinego obiadu, bo jesteś na diecie.

Decyzja zawsze należy do czołowieka. Jeden zrobi jak mu mamusia karze, a inny zrobi po swojemu. Jeżeli tego nie rozumiesz to jest mi ciebe żal, bo jesteś jedną z tych osób które nie potrafią się chociażby sprzeciwić
@galek: mozesz sobie taki cel wyznaczac, co nie czyni go automatycznie celem do osiagniecia cymbale.

+ robisz jakies wjazdy na mnie takze w takim wypadku moge ci odpisac jedynie krotkim "#!$%@?"
via Android
  • 0
@hekktik nie mogę go sobie wyznaczyć bo umysł go automatycznie odrzuci jako nieracjonalny.

Chcesz argumentować ale twoja logika zatrzymała się w podstawówce, poczytaj trochę o wolnej woli

Plus jesteś chamem
@galek: dostosowuje sie do poziomu rozmowcy, po co mam sie produkowac do kogos pieprzacego o 10 latku albo gadajacego sam ze sobą. jak dla mnie mzoesz za cel sobie obrac np nasranie sobie na głowe, i w mysl 'nasraj or die trying' mozesz probowac dowoli, w koncu to twoj cel w zyciu, a co mi do tego czy jest mozliwy przez ciebie do zrealizowania czy nie ( ͡° ͜ʖ
@galek są ludzie co wkładają, chodzą po węglach. Wszytko kwestia siły woli. Przeczytałeś dwie? książki o wolnej woli i myślisz że jesteś ekspertem? Rzucasz tezy że ludzie nie mają wolnej woli, bo coś MOŻE mieć wpływ na moje decyzję?

Oceniasz za bardzo innych swoją miarą. Są ludzie którzy nie ulegają wpływom i są ludzie którzy nie potrafią za siebie decydować. Polecam spróbować żyć po swojemu
via Android
  • 2
@Mac02 są ludzie którzy nie ulegają wpływom.

Stary czy są ludzie którzy nie ulegają wpływom fizyki ? Czy jak udezysz z prędkością 300 km/h w ścianę to przeżyjesz dzięki tej silnej woli?

Ta sama fizyka i chemia oddziaływuje na Twój mózg tylko ciężej to zauważyć.