Wpis z mikrobloga

Mireczki zaraz zwariuje z moim PC. Zrobiłem formata i widzi mi tylko zewnętrzną karte sieciową TP link Wireless USB a nie widzi zintegrowanej przez co nie mogę go podłączyć po kablu tylko przez WiFi. Próbowałem wszystkiego łącznie z zabawą w BIOSIE, instalowaniem przeróżnych sterowników, przekopałem cały internet i nie potrafie znaleźć rozwiązania. Dodam, że kompa kupiłem używanego 2 miesiące temu praktycznie tylko do CS:GO i do czasu formata wszystko było git. Format był spowodowany tym, że poknociłem coś w windows update i nie mógł kompletnie się zaaktualizować przez co faceit ac wymuszał update. Format był robiony z org systemu Win10 wgranego na usb. Pytajcie co mogłem pominąć ale mam wrażenie, że po ok 15h spędzonych na rozwikłaniu tego problemu nie ma opcji której bym nie spróbował. Dzięki z góry #informatyka #windows10 #komputery
  • 41
  • Odpowiedz
tak dużo już próbowałem w szale, że nie pamiętam do końca ale wydaje mi się, że nie potrafił sam znaleźć sterów więc pobrałem chyba "IC plus 100a fast ethernet" i wybrałem z listy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spietadresiara: no to właśnie zrobiłeś BARDZO, bardzo źle i stąd cały problem. Trzeba to teraz wyprostować.

Podaj mi identyfikator urządzenia (prawym, właściwości, zakładka szczegóły) "Urządzenia systemowe -> Starsze urządzenie" albo spróbuj nawet kliknąć prawym i wybrać "Aktualizuj sterownik". Wskaż ten folder, który wypakowałeś (ten co kazałem pobrać) jako ścieżkę gdzie ma szukać sterownika.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spietadresiara: ok, a spróbuj kliknąć prawym i wybierz "odinstaluj urządzenie". Jeśli będzie do zaznaczenia ptaszek przy komunikacie to go zaznacz. Po odinstalownIu kliknij skanowanie w poszukiwaniu urządzeń (ta "lupka" u góry).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spietadresiara: jak masz chwilę to mogę się połączyć z tobą zdalnie i spróbować ci to ogarnąć. Chyba że wolisz zrobić formata i zainstalować prawidłowy sterownik (ten który podlinkowalem). Pisz na PW do mnie jak coś w sprawie tego połączenia zdalnego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spietadresiara: ok, odinstaluj te 3 pierwsze adaptery (zaczynające się od Microsoft) i ponownie wyszukaj sprzęt.

Jeśli pojawi się nowy nieznany sprzęt to wtedy wskaż ten sterownik, który kazałem ci pobrać (ten wypakowany folder).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spietadresiara: możesz spróbować jeszcze podejrzeć sprzęt w HWiNFO, albo puścić aktualizację przez Snappy Driver Installer Origin. Możesz sprawdzić identyfikator tego "starszego urządzenia" w zakładce szczegóły jak klikniesz na nie dwukrotnie, jak wygooglowany ciąg "ven-xxxx&dev-xxxx" będzie wskazywał na kartę sieciową to aktualizuj sterownik ręcznie, wybierz z listy i tam kliknij z dysku i podaj plik inf z folderu sterownika od @strusmig.
  • Odpowiedz