Wpis z mikrobloga

Mireczki zaraz zwariuje z moim PC. Zrobiłem formata i widzi mi tylko zewnętrzną karte sieciową TP link Wireless USB a nie widzi zintegrowanej przez co nie mogę go podłączyć po kablu tylko przez WiFi. Próbowałem wszystkiego łącznie z zabawą w BIOSIE, instalowaniem przeróżnych sterowników, przekopałem cały internet i nie potrafie znaleźć rozwiązania. Dodam, że kompa kupiłem używanego 2 miesiące temu praktycznie tylko do CS:GO i do czasu formata wszystko było git. Format był spowodowany tym, że poknociłem coś w windows update i nie mógł kompletnie się zaaktualizować przez co faceit ac wymuszał update. Format był robiony z org systemu Win10 wgranego na usb. Pytajcie co mogłem pominąć ale mam wrażenie, że po ok 15h spędzonych na rozwikłaniu tego problemu nie ma opcji której bym nie spróbował. Dzięki z góry #informatyka #windows10 #komputery
  • 41
@Jestem_Tutaj: kupiłem go z zainstalowanym już win10 i nic tam nie grzebałem. Z tego co pamiętam to widział wtedy dwie karty i wireless USB musiałem wyłączyć żeby śmigał po kablu. Wybaczcie ale jestem słaby w kąkutery i mogę to pokrętnie tłumaczyć. Dziwne trochę, kabel Ethernet miałem połączony pomiędzy tą kartą zewnętrzną a routerem z netii
@uhu8: czy ja dobrze rozumiem, że powinienem stery wgrywać w odpowiedniej kolejności? Kupiłem PC po 12 latach i klątwa nadal nade mną wisi. (nie mogłem wejść do biosu żeby zbootować USB bo nie wyświetlała mi się ta początkowa grafika a wystarczyło na odpalonym kompie zrobić reset przez pstryczek na zasilaczu WTF) nie zaznam nigdy spokoju jak najprostsze operacje zajmują mi tyle czasu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jedynie gdy klikałem w opcje "Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu" to wychodziło coś z Ethernet. Zainstalowałem więc jakieś stery poprzez menagera i się to już nie pojawia


@spietadresiara: samo pobrało i zainstalowało czy coś "naklikałeś"? Weź powiększ to okno menadżera urządzeń i rozwiń wszystkie pozycje jak możesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spietadresiara: dodatkowo tam u góry w pasku "Akcja" masz możliwość zaznaczenia "pokaż ukryte urządzenia".

To czego szukasz to właśnie "kontroler Ethernet" lub coś co ma w nazwie "Atheros".